امروز ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ

مشارکت ایروان در کمک به سیل زدگان ایران در راستای افزایش همکاری‌های دو کشور

به گزارش جمهوریت ;

دیدار سفیر ایران با وزیر موقعیت های اضطراری ارمنستان

در پی وقوع سیلاب‌های گسترده در کشورمان و در راستای افزایش همکاری‌ها بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در عرصه‌های مرتبط با وقوع بلایای طبیعی و امداد رسانی، سفیر کشورمان در ایروان امروز با فیلیک تسولاکیان وزیر موقعیت‌های اضطراری ارمنستان ملاقات و گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا، سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ارمنستان در ابتدای این دیدار آخرین وضعیت سیل گسترده در کشورمان را تشریح و بر آمادگی نیروهای امداد و نجات و کمک به موقع دولت و سازمان‌های مرتبط در رفع موانع و مشکلات سیل زدگان تاکید کرد.
سفیر کشورمان در ایروان همچنین با اشاره به سابقه همکاری‌های دو کشور در این زمینه، از توسعه و ارتقا همکاری‌ها میان هلال احمر ایران و وزارت وضعیت‌های اضطراری ارمنستان استقبال کرده و از گسترش مناسبات بین دو کشور در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی، ایجاد زیرساخت‌های مطمئن و برگزاری مانورهای امداد و نجات بین جمعیت هلال احمر و وزارت موقعیت‌های اضطراری را خواستار شدند.
آقای تسولاکیان وزیر موقعیت‌های اضطراری ارمنستان نیز در این دیدار مراتب همدردی خود و مردم ارمنستان را با مردم و جان باختگان این حادثه اعلام نموده و آمادگی ارمنستان را برای هر گونه همکاری و مساعدت در این زمینه اعلام کرد.
شایان ذکر است بعد از وقوع سیل گسترده در شهرها و استان‌های مختلف کشورمان نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان ضمن ارسال پیامی به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان مراتب همدردی خود را به مردم و دولت ایران اعلام کرده و آمادگی کشورش را برای هر گونه همکاری و کمک به جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.