طعنه سامسونگ به هواوی درباره امتیاز DxO دوربین سلفی هواوی پی ۳۰ پرو

سال گذشته هواوی پی ۲۰ پرو صدر جدول DxO را از آن خود کرد و به عنوان بهترین دوربین موبایل در سال ۲۰۱۸ شناخته شد.

به گزارش جمهوریت ;

سال گذشته هواوی پی ۲۰ پرو صدر جدول DxO را از آن خود کرد و به عنوان بهترین دوربین موبایل در سال ۲۰۱۸ شناخته شد. این رکورد تا ارایه گلکسی اس ۱۰ پلاس دست نیافتنی بود و سامسونگ در ابتدای سال ۲۰۱۹ توانست به امتیاز کلی برابر هواوی پی ۲۰ پرو در بخش دوربین اصلی برسد. حالا اما هواوی با رونمایی از هواوی پی ۳۰ پرو یک رکورد جدید را ثبت کرده است که بهتر از گلکسی اس ۱۰ پلاس بوده اما در بخش دوربین سلفی عملکرد پایین تری دارد. این موضوع دست مایه سامسونگ چین شده تا به کاربران یادآوری کند که همه چیز دوربین اصلی نیست و دوربین سلفی هم مهم است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا طعنه سامسونگ به هواوی درباره امتیاز DxO دوربین سلفی هواوی پی ۳۰ پرو را ببینیم.

جدول رده بندی بهترین دوربین اصلی و سلفی در DxO

جدول رده بندی بهترین دوربین اصلی و سلفی در DxO

سامسونگ پوستری در حساب کاربری ویبو خود منتشر کرد که امتیازات سامسونگ گلکسی اس ۱۰ پلاس در DxOMark را به رخ هواوی می‌کشد. این امتیازات مجموع امتیازهای کسب شده توسط این گوشی برای دوربین اصلی و همچنین دوربین سلفی است. همانطور که مشخص است، مجموع امتیازهای سامسونگ از مجموع امتیازهای کسب شده توسط هواوی پی ۳۰ پرو بیشتر است و سامسونگ با افتخار اعلام می‌کند که عکسبرداری گلکسی اس ۱۰ پلاس بهتر از هواوی پی ۳۰ پرو است.

در حال حاضر هواوی با کسب امتیاز ۱۱۲ برای دوربین پشتی و ۸۹ برای دوربین سلفی در جایگاه نخست جدول DxOMark قرار گرفته و سامسونگ نیز با امتیاز ۱۰۹ برای دوربین پشتی و ۹۶ برای دوربین سلفی پس از آن قرار دارد. بر اساس این جدول مجموع امتیازهای سامسونگ برابر با ۲۰۵ و مجموع امتیازات هواوی نیز ۲۰۱ است. جالب است که هواوی پی ۳۰ پرو با دوربین سلفی پر رزلوشن ۳۲ مگاپیکسلی اما امتیازی پایین تر نسبت به دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی گلکسی اس ۱۰ دارد!

به نظر می‌رسد سامسونگ با این پوستر پاسخ قاطعی به اظهارات تحریک کننده یو چنگدونگ، مدیر اجرایی هواوی، است که در بخش مقایسه عکاسی در شب با نوردهی طولانی و ISO بالا اظهار داشت گوشی‌های گلکسی (به معنی کهکشان) سامسونگ نمی‌توانند کهکشان را ببینند.

نظر شما چیست؟ شما اگر تمرکز اصلی‌تان در خرید موبایل، دوربین باشد؛ کدام یک را انتخاب می کنید؟ گلکسی اس ۱۰ پلاس یا هواوی پی ۳۰ پرو؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.