امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۱ ب.ظ

بازار بزرگ ایران، قطب جدید گردشگری در ایام نوروز

در ایام تعطیلات نوروز، بازار بزرگ ایران به عنوان قطب جدید گردشگری در تهران بزرگ، در مقایسه با سایر نقاط دیدنی پایتخت رکورد بازدیدکننده‌های بهاری را شکست.

به گزارش جمهوریت ;

در ایام تعطیلات نوروز، بازار بزرگ ایران به عنوان قطب جدید گردشگری در تهران بزرگ، در مقایسه با سایر نقاط دیدنی پایتخت رکورد بازدیدکننده‌های بهاری را شکست.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی بازار بزرگ ایرانیان، علاقمندان سینما، دوستداران و علاقمندان کتاب و کتابخوانی، دوستداران محیط زیست و فضاهای تفرجگاهی، با مراجعه به این مجتمع چندمنظوره تجاری، تفریحی، فرهنگی، اقامتی، خدماتی و ورزشی از این سازه تمدنی بازدید کردند.

در هفته اول تعطیلات، بیش از پنجاه هزار نفر در ۱۲ سالن پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران جدیدترین فیلم‌های سینمایی ایران را دیدند و روزانه حدود ۲۰ هزار نفر به هایپر استار این مجتمع چندمنظوره مراجعه و اقلام مورد نیاز خود را خریداری کردند.

مدیر راه و دسترسی ایران مال از وجود هزاران پارکینگ سرپوشیده برای رفاه حال بازدیدکنندگان خبر داد و تعداد ورودی خودروها از ضلع شمالی بازار بزرگ ایران را روزانه ۲۵ هزار خودرو اعلام کرد و گفت: با احتساب میانگین ۳ نفر سرنشینان هر خودرو، روزانه بیش از ۶۰.۰۰۰ هزار نفر از ضلع شمالی و حدود ۱۰.۰۰۰ نفر از ورودی‌های جنوبی وارد این مجموعه شدند.

وی افزود: تمهیداتی مانند پذیرایی در شربت‌خانه، بازدید از بازار صنایع دستی، فرش و سوغات ایرانی، اجرای موسیقی زنده، خیمه‌شب‌بازی و چیدن سفره هفت سین در بازار سنتی با استقبال ویژه مردمی مواجه و موجب شد روزانه بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر از بازار سنتی، کتابخانه جندی شاپور و باغ دیدار بازدید کنند.

رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های ایران مال نیز هر روز، شاهد حضور پر شور و استقبال خاص مشتریان غذاهای ایرانی بودند و مدیر رستوران‌های بازار بزرگ ایران ضمن اشاره به فعالیت همزمان هشت رستوران فعال در ایام نوروز، رقم تقریبی مراجعان به رستوران‌ها را روزانه بین ۲۰ تا ۲۲ هزار نفر اعلام کرد.

حجم مراجعان، ارائه خدمات مطلوب، برخورد مناسب کارکنان و جاذبه‌های متنوع این مجتمع چندمنظوره را می‌توان نشانه خوبی از ایجاد رونق در شمال غرب تهران و اقتصاد پایتخت جمهوری اسلامی قلمداد کرد.

با وجود تفرجگاه‌های وسیع و متنوعی که در تهران بزرگ وجود دارد، بازار بزرگ ایران توانست رکورد بیش از نیم میلیون بازدیدکننده داخلی و خارجی را در هفته اول فروردین ماه به خود اختصاص دهد.

یکی از ویژگی‌های این بازار بزرگ، وجود یک پردیس سینمایی است که براساس آمار به دست آمده فروش این پردیس سیر صعودی را نشان می‌دهد. نمودار رشد فروش پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران به شرح زیر است:

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.