امروز ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹ ب.ظ

تیم فوتبال ساحلی، ناکام‌ترین قهرمان سال ۹۷

تیمی که در جام جهانی به رتبه سوم رسیده و در جام کنفدراسیون‌ها در رده نخست قرار گرفته بود همین چند روز پیش در قهرمانی آسیا نه فقط دو بازی از سه بازی‌اش را باخت.

به گزارش جمهوریت ;

تیم فوتبال ساحلی، ناکام‌ترین قهرمان سال 97

تیمی که در جام جهانی به رتبه سوم رسیده و در جام کنفدراسیون‌ها در رده نخست قرار گرفته بود همین چند روز پیش در قهرمانی آسیا نه فقط دو بازی از سه بازی‌اش را باخت.

به گزارش ایلنا، عنوان ناکام‌ترین قهرمان سال به فوتبال ساحلی تعلق می‌گیرد. به تیمی که در جام جهانی ۲۰۱۷ به رتبه شامخ سوم رسیده و سپس در دوره ۲۰۱۸ رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها در رده نخست قرار گرفته بود اما همین چند روز پیش در دوره جدید مسابقات قهرمانی آسیا نه فقط دو بازی از سه بازی‌اش را باخت و در همان مرحله یک‌چهارم نهایی حذف شد بلکه این ابهام ابدی را به دل‌ها تزریق کرد که شاید در بند مسائلی مثل نارضایتی عدم دریافت جوایز مالی قبلی‌اش کمرنگ شده باشد.

همه آنچه را داریم، به مسابقات آسیایی اخیر در تایلند گسیل کرده بودیم و این شامل محمد احمدزاده، مسلم مسیگر، علی میرشکاری، مهدی شیرمحمدی و محمد مرادی هم می‌شد اما در تورنمنتی که حمید بهزادپور جانشین شایسته‌ای برای پیمان حسینی درون دروازه نشان نداد و قیچی برگردان‌های ملکوتی احمدزاده، میرشکاری و امیرحسین اکبری تبدیل به دست و پا زدن‌های مردان دغدغه‌مندی شده بود که دل به لحظات دیگری سپرده‌اند، ابتدا عمان ما را برد تا سرگروه نشویم و سپس ژاپن هم بر ما غلبه کرد تا مدافع عنوان قهرمانی این بار حتی به نیمه نهایی هم نرسد. انگار زمان ما را به سال‌های پایانی دهه ۲۰۰۰ و اوایل دهه ۲۰۱۰ عودت داده است. موقعی که کشورهایی مثل امارات در فوتبال ساحلی آسیا پیشتاز بودند و عمان و بحرین هم ادعاهایی داشتند و تیم فوتبال ساحلی ما با هدایت فرشاد فلاحت‌زاده و بهزاد داداش‌زاده تازه در حال تبدیل شدن به غولی برای آینده بود.

با شکست غریب‌مان در «تایلند ۲۰۱۹» رنگ جام‌جهانی پاراگوئه ۲۰۱۹ را نمی‌بینیم مگر اینکه به تصمیم فیفا کنکورهای ثانویه و ثالث برای کشورهای دور‌مانده از جام جهانی در پیش باشد. در همه حال و حتی در صورت عبور ما از این کنکور، فوتبال ساحلی و سرمربی برزیلی‌اش- مارکو اوکتاویو – که حالا شغلش به طور جدی در خطر است، چیستان‌های سال ۱۳۹۷ را تشکیل می‌دهند؛ مردانی که هیچ‌کس نمی‌داند چرا «قهرمانی در مشت‌شان» را به ژاپن پیشکش کردند و مفت و مسلم از عرش به ذیل آمدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.