امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۶ ق.ظ

ثبت بیش از ۲۷۰۰ بازدید از روند خدمت‎رسانی به گردشگران نوروزی در خوزستان

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: از ابتدای تعطیلات سال ۹۸ در استان خوزستان بیش از دوهزار و ۷۰۰ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری و دستگاه‎های خدمات‎رسان به مسافران و گردشگران نوروزی صورت گرفته است.

به گزارش جمهوریت ;

ثبت بیش از 2700 بازدید از روند خدمت‎رسانی به گردشگران نوروزی در خوزستان

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: از ابتدای تعطیلات سال ۹۸ در استان خوزستان بیش از دوهزار و ۷۰۰ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری و دستگاه‎های خدمات‎رسان به مسافران و گردشگران نوروزی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلام شجاعی با بیان این‎که استان خوزستان در نوروز ۹۸ سال متفاوتی را تا بدین‎جا به لحاظ تعداد گردشگر ورودی پشت سر گذاشته است، اظهار داشت: تعداد قابل ملاحظه‎ای گردشگر از سراسر کشور طی روزهای سپری شده از سال ۹۸ به استان خوزستان وارد شده‎اند و از این بابت استان خوزستان شاهد نوروز بسیار خوبی است.

وی افزود: البته تلخی‎هایی هم در این ایام در کشور به دلیل وقوع سیل در استان‎های غربی و شمالی کشور به وجود آمده که جا دارد این حوادث را به هموطنان و نیز بازماندگان قربانیان تسلیت بگوییم.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در ادامه به طرح بازدیدهای نظارتی در ایام نوروز اشاره کرد و تصریح کرد: از ۲۷ اسفندماه ۹۷ تا هشتم فروردین‎ماه ۹۸، دوهزار و ۷۸۷ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری و دستگاه‎های خدمات‎رسان به مسافران و گردشگران نوروزی در استان صورت گرفته است که از این تعداد بازدید نظارتی انجام‎شده، ۸۴۰ بازدید از مراکز اقامتی، ۵۸۳ بازدید از مراکز پذیرایی بین راهی، ۲۶۴ بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۱۱۰۰ بازدید نیز از سایر واحدهای خدمت‎رسان انجام شده است؛ ضمن این‎که بیشترین تعداد بازدید نظارتی در سطح استان در روز دوم فروردین‎ماه ثبت شده است.

شجاعی ادامه داد: در مجموع این بازدیدها، تعداد ۱۰۰ تذکر و  چهار اخطار کتبی به ثبت رسیده است، ضمن این که شاهد تعطیلی یا تعلیق هیچ‎یک از واحدهای خدمات‎رسان در سطح استان تابه امروز نبوده‎ایم.

وی بیان کرد: در این بازدیدها ۱۰۸ فقره تشویق نیز به مراکر خدمات‎رسان داده شده است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان خاطرنشان کرد: تا پایان تعطیلات نوروز ۹۸، نظارت‎های مستمر بر کیفیت و نرخ خدمات و صنوف مختلف از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی ادامه خواهند داشت.

شجاعی در ادامه با اشاره به آمار تجمیعی بازدیدکنندگان از جاذبه‎های گردشگری و اقامت‎کنندگان در استان، عنوان کرد: در بازه زمانی ۲۷ اسفندماه ۹۷ تا هشتم فروردین‎ماه ۹۸، چهار میلیون و ۹۸۰ هزار و ۵۵۰ نفرشب اقامت در استان به ثبت رسیده است و مجموع بازدیدکنندگان از جاذبه‎های گردشگریِ تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست‎ساز نیزهشت میلیون و ۲۵۵‎هزار و ۵۰۱ نفر بوده است.

وی یادآور شد: خوشبختانه تعداد نفر شب اقامت به ثبت رسیده در این بازه زمانی رشدی ۶۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‎دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.