امروز ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۴ ق.ظ

پیکی بلایندرز: هرآنچه که راجع به فصل پنجم می‌دانیم

به گزارش جمهوریت ;

به نظر می‌آید «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) نه تنها مردم بریتانیا بلکه مردم کل دنیا را تحت تاثیر قرار داده‌است. واقعا چه کسی فکر می‌کرد زندگی چند گانگستر اهل بیرمینگهام در دهه ۲۰ میلادی انقدر جذاب باشد که فصل پنجم آن به این اندازه مورد انتظار باشد.

اما حالا بعد چهار فصل و قدرت نمایی سازندگان سریال ما منتظر فصل پنجم هستیم. با اینکه هنوز خبری از تاریخ دقیق پخش پیکی بلایندرز نشده اما رفته رفته به آن نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم چرا که طبق خبرهای نصفه و نیمه این سریال در چند ماه آینده منتشر خواهد شد. در این مقاله تک تک اطلاعات را برای شما دوستداران این سریال گانگستری گردآوری کرده‌ایم تا از آن لذت ببرید!

پیکی بلایندرز

فصل ۵ پیکی بلایندرز کی شروع می‌شود؟

سوال بسیار به جایی است!‌ فیلم‌برداری فصل پنجم به پایان رسیده‌است و این خبر را توئیتر شبکه بی‌بی‌سی وان در هجدهم ژانویه منتشر کرد. با اینکه ما با اطمینان می‌دانیم که سریال امسال بازمی‌گردد،‌ هنوز هیچ خبر دقیقی مبنی بر اینکه دقیقا کی این اتفاق خواهد افتاد نداریم. اما با اطلاعاتی که از نحوه پخش فصل‌های قبلی پیکی بلایندرز داریم می‌توانیم حدس بزنیم که احتمالا در تابستان شاهد پخش آن خواهیم بود. فصل چهار در نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد در حالی که فیلمبرداری آن در مارچ ۲۰۱۷ شروع شده بود. حالا فیلم‌برداری برای فصل پنجم در اکتبر ۲۰۱۸ شروع شد و احتمال می‌رود در تابستان ۲۰۱۹ بازگردد اما ما می‌دانیم که این بریتانیایی ها عاشق وقت انتشار پاییزی برای این سریال هستند و شاید مجبور شویم چند ماه بیشتر صبر کنیم.

پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز راجع به چیست؟

پیکی بلایندرز راجع به یک خانواده مافیایی اهل بیرمینگهام به نام شلبی‌ها است که توسط دومین پسر بزرگ خانواده، تامی،‌ رهبری می‌شود. سریال تا به حال دور او چرخیده است که چطور این شخصیت به قدرت رسیده و آوازه او نه تنها در بریتانیا بلکه در آن سوی آب‌ها نیز شنیده می‎شود. فصل اول این سریال از این قرار است که بعد از جنگ جهانی اول کارآگاه ویژه چستر کمپل با بازی «سم نیل» (Sam Niell) از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری خواه ایرلند، کمونیست ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند. در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می‌کند. وینستون چرچیل، کمپل را مامور رسیدگی به اغتشاشات بیرمنگام و بازیابی مهمات جنگی می‌کند که قرار بود به لیبی منتقل شود. اما این مهمات جنگی به دست گروه پیکی بلایندرز و سردسته آن‌ها تامی شلبی افتاده است. این مسئله کمپل و پیکی بلایندر ها را در مقابل هم قرار می‌دهد و …

پیکی بلایندرز

در فصل پنجم پیکی بلایندرز چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

در پایان فصل چهارم ما تامی را می‌بینیم که به عنوان عضو پارلمان کارگران انتخاب و دوباره پدر شده‌است،‌ یک دختر، این بار از معشوقه‌اش لیزی استارک. فصل پنجم، چهار سال بعد یعنی سال ۱۹۲۹ را به تصویر می‌کشد. خلاصه داستان رسمی که خود سریال منتشر کرده این طور است که:‌

«فصل پنجم دنیا را در آتش و هرج و مرج بحران اقتصادی ۱۹۲۹ به تصویر می‌کشید. فرصت‌ و  بدشانسی همه جا است. وقتی تامی شلبی که حال عضوی از پارلمان است توسط سیاستمداری که چشم انداز جسورانه اما خطرناکی برای بریتانیا در سر می‌پروراند مواجه می‌شود، تامی در می‌یابد که پاسخ و واکنش او نه تنها بر آینده خانواده‌اش بلکه کل ملت‌اش تاثیر خواهد گذاشت.»

پیکی بلایندرز

چه کسانی به فصل پنجم پیکی بلایندرز اضافه شدند؟

«سام کلفلین» (Sam Claflin) به عنوان یکی از تازه‌ترین بازیگرانی که به این سریال اضافه شده‌اند معرفی شده است. خود کلفلین از این همکاری بسیار خرسند است و در مصاحبه‌ها از بی‌نظیر و فوق‌العاده بودن نویسنده و خالق سریال «استیون نایت» (Steven Knight) و تولید ممتاز سریال صحبت کرده‌است. «آنیا تیلور-جوی» (Anya Taylor-Joy) هنرپیشه و مدل آرژانتینی-بریتانیایی متولد ایالات متحده آمریکا است که با نقش آفرینی در فیلم‌هایی مثل جادوگر، مورگان، اسپلیت و شیشه به شهرت جهانی رسیده است. او درباره اضافه شدن به گروه بازیگران پیکی بلایندرز گفته است که: «واقعا نمی‌تونم بیشتر از این هیجان داشته باشم. من همکار هنرمندان فوق‌العاده‌ای شدم. بی‌صبرانه منتظر نقش آفرینی در این نقش و قرار گرفتن در پوست این شخصیت هستم.»

«برایان گلیسون» (Brian Gleeson) فرزند هنرپیشه معروف ایرلندی «برندن گلیسن» (Brendan Gleeson) و برادر «دامنل گلیسون» (Domhnall Gleeson) دیگر چهره تازه‌ای است که به گروه بازیگران این سریال گانگستری اضافه شده‌است. گلیسون سابقه بازی در فیلم‌های تحسین شده‌ای مثل «رشته خیال» (Phantom Thread) به کارگردانی «پل توماس اندرسن» (Paul Thomas Anderson) و «لوگان خوش شانس» (Logan Lucky) به کارگردانی «استیون سودربرگ»‌ (Steven Soderberg) را دارد. او در بازسازی فیلم سینمایی «پسر جهنمی» (Hellboy) نیز ایفای نقش کرده‌است.

پیکی بلایندرز

آیا پیکی بلایندرز فصل ششمی خواهد داشت؟

خالق سریال، استیون نایت از این مسئله بسیار مطمئن است. او در مصاحبه‌ای که در ژانویه انجام داده بود گفته بود که در حال حاضر واقعا این شخصیت‌ها هستند که خودشان را می‌نویسند. او در مصاحبه‌ای به مجله اسلیت (Slate) گفت: «‌من به زودی نوشتن فصل ششم را شروع می‌کنم و اگر همه چیز به نحوه وحشتناکی خراب شود و بهم بریزد حتما آدم‌هایی هستند که درباره‌اش نظر بدهند اما فعلا و در این لحظه این نوشته‌ها منطق خودشان را دارند. در حال حاضر این شخصیت‌ها هستند که خودشان را می‌نویسند…

پیکی برای من یک چیز بسیار شخصی است چون راجع به داستان‌هایی است که وقتی من بچه بودم پدر و مادرم برای من تعریف می‌کردند. از همان ابتدا من تلاش کردم تا دیگر نویسندگان با من همکاری کردم اما نوشته‌ها درست درنمی‌آمد.»

او در ادامه گفت: «هیچ اتاق نویسندگان یا نویسنده دیگری دخالت ندارد. من همه چیز را از ابتدا تا انتها می‌نویسم. شاید این منم که نمی‌توانم دست از سر چیزی بردارم. مخصوصا پیکی. نمی‌توانم رهایش کنم.»

پیکی بلایندرز

او همچنین با برمینگهام پرس کلاب راجع به احتمال وجود فصل هفتم این سریال صحبت کرد: «ما حتما فصل ششم را انجام خواهیم داد و احتمالا هفت را هم بسازیم. بعد از فصل چهارم همه چیز دیوانه‌وار شد. ما با «کیلیان مورفی» (Cillian Murphy) صحبت کردیم و او آماده و راضی است و همینطور سایر بازیگران اصلی. من نباید چیزی راجع به این مسائل میگفتم اما راستش بدم نمی‌آید راجع به مسائل صحبت کنم.»

اما پس از بفتا تلویزیونی ۲۰۱۸ او به دیجیتال اسپای گفت که فصل هفتم، فصل پایانی این سریال خواهد بود. او گفت:‌ «‌هدف و آرزوی من این است که داستان این خانواده را در طول دو جنگ جهانی به تصویر بکشم. من همیشه دلم می‌خواست که در حالی زنگ خطر جنگ در سال ‍۱۹۳۹ در برمینگهام به صدا درمی‌آید سریال را به پایان برسانم.»ad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.