امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۳ ب.ظ

ناسا به ازای ۲ ماه در رختخواب ماندن ۱۴ هزار پوند پرداخت می‌کند!

ارسال شده توسط: حسین مرادی .

به گزارش جمهوریت ;

۱۰ فروردین ۹۸ ساعت ۲۱:۳۰

ناسا به همراه سازمان فضایی اروپا در پروژه تحقیقاتی جدید خود قصد دارند به ازای ۲ ماه در رختخواب ماندن، به ۲۴ زن و مرد حدود ۱۴ هزار و ۱۷۷ پوند پرداخت کنند. این پروژه با هدف تاثیرات سفر فضایی بر فضانوردان انجام می‌شود.

ناسا به همراه سازمان فضایی اروپا با هدف تحقیق درباره تاثیر سفر فضایی بر فضانوردان پروژه جدیدی را اجرا خواهد کرد که ۲۴ زن و مرد به صورت داوطلب به مدت ۲ می‌بایست در رختخواب بمانند که در ازای این کار به آن‌ها حدود ۱۴ هزار و ۱۷۷ پوند پرداخت می‌شود. در این طرح آزمایشی ۲۴ زن و مرد در دو گروه مختلف تقسیم خواهند شد و برای بررسی در یک اتاق قرار می‌گیرند. این افراد باید در مدت ۲ ماه تمامی کار‌ها از جمله غذا خوردن و توالت رفتن را در حالت خوابیده انجام دهند.

جزئیات پروژه جدید ناسا

این ۲۴ داوطلب باید به شکلی در رختخواب بخوابند که قسمت انتهایی سرشان در زیر خط افق قرار بگیرد و یکی از شانه‌های آن‌ها نیز حتما باید بر روی تشک قرار داشته باشد. محققان در این زمان میزان جاری شدن خون به مغز و تغییراتی که در بدن این داوطلبان ایجاد می‌شود را بررسی می‌کنند. همچنین گروهی روی آن‌ها رژیم‌های غذایی و تمرین‌های فیزیکی مختلفی را آزمایش می‌کنند.

در طول این آزمایش گروهی از پزشکان، روانپزشکان و دانشمندان ناسا برای بررسی وضعیت داوطلبان حضور دارند. همچنین متخصصان تغذیه برای فضانوردان وعده‌های غذایی خاصی را تعیین خواهند کرد. در همین رابطه جنیفر نگو-آن، محقق ارشد این پژوهش در ESA عنوان کرد:

برای انجام ماموریت‌های فضایی می‌بایست تمامی خطرهای احتمالی برای فضانوردان کاهش پیدا کند. از این رو چنین پروژه‌های تحقیقی این توانایی را به ما می‌‌دهد تا آتروفی ماهیچه‌ای ناشی از بی‌وزنی فضانوردان را به صورت دقیق بررسی کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.