معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال/ رم، پایتخت فوتبال ایتالیا

جالوروسی مزیت‌های زیادی در فوتبال دارد که یکی از آنها هواداران افراطی است که این تیم بزرگ داراست.

به گزارش جمهوریت ;

جالوروسی مزیت‌های زیادی در فوتبال دارد که یکی از آنها هواداران افراطی است که این تیم بزرگ داراست.

به گزارش ایسنا، رم از تیم‌های معتبر و بزرگ در فوتبال ایتالیا است و افتخارات خوبی نیز در تاریخ خود داشته است. خیلی‌ها رم را با بازیکنی چون فرانچسکو توتی می‌شناسند. او توانسته افتخارات خوبی چه از نظر فردی و چه گروهی برای این تیم به دست آورد. تیم فوتبال رم اولین حضورش در لیگ ایتالیا را در فصل ۲۰-۱۹۲۹ تجربه کرد در نهایت و پس از ۱۲ سال، رمی ها توانستند نخستین قهرمانی خودشان را در لیگ ایتالیا در سال ۴۲-۱۹۴۱ به دست آوردند. البته تقریباً یک دهه اوضاع برای این تیم بسیار پیچیده شد و رم به دسته پایین‌تر سقوط کرد اما بلافاصله به سری A بازگشتند.

پس از حدود ۴۰ سال از کسب اسکودتوی اول، رم بهترین و رویایی‌ترین دورانش را از دهه ۸۰ آغاز کرد و یک قهرمانی در لیگ و سه قهرمانی در کوپا ایتالیا در این مقطع به دست آمد. تیم نیلز لیدهلم در آستانه قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا نیز بود ولی یک ضربه پنالتی برابر لیورپول مانع از رسیدن رم به قهرمانی در اروپا شد. سال‌ها بعد با ورود کاپلو، جالاروسی در سال ۲۰۰۱ بلافاصله پس از لاتزیو که در سال ۲۰۰۰ اسکودتو را فتح کرده بود به این عنوان نائل شد. قهرمانی در سوپرکاپ از دیگر دستاوردهای رم آن سال‌ها بود.

در این فصل رم در لیگ قهرمانان در یک هشتم نهایی برابر پورتو شکست خورد و از رقابت‌ها کنار رفت.

یک رم، یک اسطوره

عنوان

توتی در ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۷۶ در منطقه‌ای به نام پورتا مترونیا در حوالی رم به دنیا آمد و بزرگ شد. والدین وی انزو و فیورلا توتی هستند. بر خلاف تمام کودکان هم سن و سالش، او از همان ابتدا آرزوی پوشیدن پیراهن رم را داشت و بیش از دو دهه توانست در این تیم بهترین نمایش خود را برای تیم محبوبش ارائه کند. رمی ها به این می‌بالند که یک اسطوره بزرگ در تیم خودشان داشتند که آن هم فرانچسکو توتی است.

فرانچسکو توتی یکی از پرافتخارترین بازیکنان فوتبال ایتالیاست که تمام دوران فوتبالش را در تیم رم گذراند. او موفق شد جام جهانی ۲۰۰۶ را با تیم ملی ایتالیا فتح کند. فرانچسکو از سال ۱۹۹۸ به تیم ملی ایتالیا دعوت شد و تا سال ۲۰۰۶ برای این تیم بازی کرد که نتیجه آن ۵۸ بازی برای تیم ملی ایتالیا و زدن ۹ گل برای این تیم بود.

توتی همچنین از سال ۱۹۹۲ برای تیم رم بازی کرد و موفق شد در ۷۸۲ بازی برای رم ۳۰۶ گل به ثمر برساند. کسب یک قهرمانی در لیگ ایتالیا در سال ۲۰۰۰ و دو قهرمانی در جام حذفی ایتالیا و هم‌چنین دو قهرمانی در سوپرجام ایتالیا افتخارات فرانچسکو توتی با تیم محبوب خود محسوب می‌شود.

سرمربی

هدایت تیم فوتبال رم در حال حاضر بر عهده اوزه بیو دی فرانچسکو است. این مربی ۴۹ ساله در سال ۲۰۱۷ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و نتایج رم تحت نظر او پر فراز و نشیب بوده است. هر چند در مقاطعی رم توانست بازی‌های خوبی ارائه دهد ولی بارها دچار افت شده و فعلاً نمی‌توان از صفت موفق برای این مربی در تیم رم استفاده کرد. هر چند لوچانو اسپالتی توانسته است در تیم رم ۳ قهرمانی به دست بیاورد ولی فابیو کاپلو را باید موفق‌ترین مربی در تیم رم حداقل برای نیم قرن قبل دانست. آخرین قهرمانی رم با هدایت کاپلو و آن نسل طلایی بازیکنانش در این تیم به دست آمد.

رکوردها

در زمینه برترین گل‌های زده فرانچسکو توتی موفق شده ۳۰۷ گل به ثمر برساند و برترین گلزن تاریخ این تیم باشد. روبرتو پروزو با ۱۳۸ گل در رده دوم قرار گرفته است و آمادئو آمادئی با ۱۱۱ گل سوم است و این در حالی است که ادین ژکو از بین بازیکنان حال حاضر رم با ۸۵ گل زده در رده هشتم برترین گلزنان تاریخ رم قرار دارد.

در زمینه تعداد بازی برای این تیم نیز فرانچسکو توتی با ۷۸۶ بازی در صدر قرار دارد و جانشین به حق او در تیم رم یعنی دانیله ده‌روسی با ۶۰۶ بازی در رده دوم قرار گرفته است وجیاکومو لوسی سوم است.

افتخارات

۳ قهرمانی در سری A ایتالیا

۹ قهرمانی در کوپا ایتالیا

۲ قهرمانی در سوپرجام ایتالیا

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.