امروز ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۲۷ ب.ظ

ثبت عکس از رسیدها با گوگل فوتو (Google Photo)

به گزارش جمهوریت ;

از این‌ پس کاربران به کمک قابلیت جدیدی در Google Photos، قادر خواهند بود از اسناد، مدارک و رسیدهای خود تصاویر واضح‌تری ثبت کنند. در حقیقت قرار است ثبت عکس از رسیدها با گوگل فوتو (Google Photo) به سادگی هر چه تمام تر انجام شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید در درباره آن صحبت کنیم.

سال گذشته قابلیت چرخاندن و روشن‌تر کردن خودکار تصاویر به Google Photos افزوده شد؛ به دنبال آن شرکت گوگل در این هفته ویژگی جدیدی را به اپلیکیشن خود افزود. با کمک این قابلیت، کاربران قادر خواهند بود تصویر اسناد پرینت شده یا صفحاتی با نوشته‌های زیاد را ویرایش کرده و یا برش دهند.

این ویژگی جدید بسیار شبیه به سایر گزینه‌های قبلی در اپلیکیشن Google Photos است. برای استفاده از این قابلیت جدید فقط کافی است یک عکس بگیرید؛ سپس اپلیکیشن آن را تشخیص داده و گزینه “Crop & adjust” را در پایین عکس گرفته‌شده، نمایش خواهد داد. اضافه شدن این گزینه، ویرایش تصاویر مربوط به اسناد و رسیدها را بهبود می‌بخشد. پس از انتخاب این گزینه سه ویرایش اصلی (به‌صورت خودکار) بر تصویر اعمال خواهد شد که عبارت‌اند از: برش پس‌زمینه تصویر، پاک کردن حاشیه‌ها و بهبود خوانایی متن و نوشته‌های تصویر.

این قابلیت در برنامه اسکن متن مایکروسافت (Microsoft Office Lens) نیز وجود دارد ولی افزوده شدن آن به Google Photos بسیار سودمند خواهد بود؛ به‌خصوص از زمان افزایش شمار برنامه‌های بودجه‌بندی و مدیریت پول که کاربران برای استفاده از چنین برنامه‌های مدیریتی نیاز به ذخیره سریع تصاویر اسناد و رسیدها دارند.

دستگاه‌های اندرویدی، قابلیت “Crop & adjust” را طی هفته جاری دریافت خواهند کرد. نظر شما درباره این ویژگی جدید گوگل فوتو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.