تقویت طرح مقاومت در منطقه تنها راه پاسخ به تصمیمات ترامپ از نگاه حزب‌الله/افتتاح پارکی در جنوب لبنان به نام «شهدای بازگشت»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار،شیخ نبیل قاووق تصریح ملت تحت محاصره  اما شجاع و سرفراز ملت فلسطین امروز بر نشست سران عرب در تونس حسابی باز نمی‌کند، بلکه تنها بر دستاوردها، تفنگ‌ها، موشک‌ها و راهبرد مقاومت تکیه می‌کند که سرزمین را در جنوب(لبنان) آزاد کرد و در غزه به پیروزی رسید.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار،شیخ نبیل قاووق تصریح ملت تحت محاصره  اما شجاع و سرفراز ملت فلسطین امروز بر نشست سران عرب در تونس حسابی باز نمی‌کند، بلکه تنها بر دستاوردها، تفنگ‌ها، موشک‌ها و راهبرد مقاومت تکیه می‌کند که سرزمین را در جنوب(لبنان) آزاد کرد و در غزه به پیروزی رسید. فقط این راهبرد است که دستاوردی را محقق خواهد کرد که سران عرب از تحقق آن در نشست تونس عاجزند.

شیخ قاووق در سخنانی در یکی از مناطق جنوبی لبنان خاطر نشان کرد تا همین دیروز، انتفاضه به معنای سنگی در دستان کودکان ملت فلسطین بود، ولی امروز انتفاضه، موشک‌هایی شده است که تل آویو یعنی عمق رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهد. استراتژی مقاومت هر روز قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود چه در جنوب(لبنان) یا در غزه و معادله مقاومت، پاسخ به تصمیمات ظالمانه ترامپ است، پاسخ این است که ما طرح مقاومت را در منطقه پس از شکست تمام شرط بندی‌ها و تکیه کردن بر مسیرهای مسالمت آمیز فریبنده، فراگیر و  تقویت کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب الله تصریح کرد هیچ مسیر مسالمت آمیزی با دشمن اسرائیلی وجود ندارد، بلکه آنچه بود مسیر گمراه سازی و فریب ملت فلسطین و ملت‌های عربی بود و تصیمات ترامپ به این مسیر فریبنده و گمراه کننده پایان داد.

افتتاح پارکی در جنوب لبنان به نام «شهدای بازگشت»

همزمان با روز زمین و اولین سالگرد راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره نوار  غزه در مناطق مرزی با سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸، در جنوب لبنان و شهرک العدیسه در نزدیکی فلسطین اشغالی، مراسمی به همین مناسبت با حضور قشرهای مختلف مردم لبنان و آوارگان فلسطینی و با مشارکت علی فیاض و قاسم هاشم از نمایندگان پارلمان لبنان و شماری از شخصیت‌های حزبی و گروه های فلسطینی و علما برگزار شد.

علی فیاض در سخنانی به نمایندگی از جنبش حزب الله در این مراسم تصریح کرد بازگشت محقق نخواهد شد مگر با مقاومت

شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه علمای مقامت و انور طاها عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم در این مراسم سخنرانی کردند.

جمعیت شرکت کننده در این مراسم در ادامه به سمت تپه العویضه در العدیسه مشرف بر شهرک‌های صهیونیست نشین رفتند جایی که شهرداری العدیسه قطعه زمینی را برای کاشت ۲۴۸ درخت به یاد شهدای راهپیمایی های بازگشت فلسطین اختصاص داده است. همچنین از تابلوی پارکی با نام شهدای بازگشت رونمایی شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.