امروز ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۴ ق.ظ

خسارت۳۷۱میلیارد تومانی سیل به شهرستان ساری

فرماندار ساری گفت: تابه‌حال ۳ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال به اراضی، راه‌ها، باغات، تأسیسات زیربنایی، واحد‌های مسکونی و … شهرستان خسارت واردشده است.

به گزارش جمهوریت ;

خسارت371میلیارد تومانی سیل به شهرستان ساری

فرماندار ساری گفت: تابه‌حال ۳ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال به اراضی، راه‌ها، باغات، تأسیسات زیربنایی، واحد‌های مسکونی و … شهرستان خسارت واردشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عباسعلی رضایی با اشاره به اینکه شهرستان ساری در روزهای پایانی سال ۹۷ و ابتدایی سال دچار بحران برف در ارتفاعات، رانش زمین در مناطق میانی و سیل در پایین‌دست شد، گفت: ۶۵ روستا در ارتفاعات شهرستان در محاصره برف قرار گرفتند و ۳۵ روستا شهرستان ساری دچار آب‌گرفتگی شد.

وی با اعلام اینکه به ۱۲ هزار و ۲۶۰ هکتار از اراضی باغی و زراعی شهرستان خسارت وارد شد، تصریح کرد: ۷۲۰ نقطه از جاده‌های فرعی و ۱۳۵ نقطه از جاده‌های اصلی شهرستان دچار رانش، ریزش و انسداد شد.

فرماندار شهرستان ساری با بیان اینکه سیل و رانش و اخیر به یکهزار و ۵۳۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده است، ادامه داد: تاکنون ۱۳۵ واحد مسکونی در بحران اخیر دچار خسارت ۱۰۰ درصدی شدند.

رضایی با اشاره به خسارات سیل به تأسیسات زیربنایی شهرستان، افزود: پل علوی‌کلا که مسیر تردد ۱۲ روستا بود با تلاش شبانه‌روزی و در همان روزهای ابتدایی بازگشایی شد و برای روستاهای گلورد، سقندیکلا و ۴ روستای دیگر آن مسیر، راه‌های جایگزین در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اقدام به‌موقع بنیاد مسکن در کسب گزارش و پرداخت خسارات، خاطرنشان کرد: از میزان هزار و صد و هفتاد و دو پرونده تشکیل‌شده ۷۹۰ پرونده کمک بلاعوض دریافت کرده‌اند و ۳۵۰ پرونده نیز در حال بررسی میزان خسارت و پرداخت آن است.

رئیس ستاد مدیریت بحران مرکز استان مازندران با اعلام اینکه در شهرستان ساری یکهزار و ۵۳۰ واحد مسکونی دچار آب‌گرفتگی شدند، گفت: تاکنون ۳ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال به اراضی، راه‌ها، باغات، تأسیسات زیربنایی، واحد‌های مسکونی و … شهرستان خسارت واردشده است.

فرماندار شهرستان ساری با تشکر از همدلی و حضور میدانی مسئولان در کنار مردم، خاطرنشان کرد: نیرو‌های مردمی و شهرداری‌ها، گروه‌های جهادی بسیج، پاسداران، هلال‌احمر، دهیاران و تمام دستگاه‌های خدمت رسان در کنار مردم منطقه با تلاش شبانه‌روزی در حال پاک‌سازی منظر شهرستان از آثار سیل هستند و با کسب رضایت ساکنین عملیات بازسازی و ساخت واحد‌های مسکونی آغاز خواهد شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.