امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۹ ب.ظ

۱۳۴ میلیارد جریمه متخلفان در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: از ابتدای طرح نوروزی تعزیرات تا امروز، متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش جمهوریت ;

۱۳۴ میلیارد جریمه متخلفان در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: از ابتدای طرح نوروزی تعزیرات تا امروز، متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سیدیاسر رایگانی در مورد تشریح اقدامات انجام شده در ۳۱ روز اجرای طرح نوروز ۹۸ گفت: در طرح نوروزی تعزیرات که از هفتم اسفند ۹۷ آغاز شد تا امروز، هفت هزار و ۱۱۲ پرونده تشکیل شده است و متخلفان به پرداخت ۱۳۴ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی با بیان اینکه در ۳۱ روز اجرای طرح نوروزی سازمان تعزیرات در سراسر کشور ۴ هزار و ۹۴۰ تیم گشت مشترک برای ۲۳ هزار و ۳۷۳ مورد بازرسی انجام شده است، اظهار داشت: در این بازرسی‌ها هشت هزار و ۴۹۳ واحد متخلف بودند و هشت هزار و ۹۰۳ واحد تخلفی نداشتند و پنج هزار و ۹۷۷ واحد نیز با توجه به مرتبه نخست انجام تخلف و رویکرد پیشگیرانه طرح برای اصلاح، تذکر دریافت کردند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به مهم‌ترین پرونده‌های تشکیل شده در ۱۰ روز اخیر به ویژه در حوزه بهداشت و سلامت اشاره و تصریح کرد: ۲۵۵ کیلوگرم ماهی و گوشت قرمز غیرقابل مصرف در استان همدان معدوم شد.

رایگانی اضافه کرد: در تهران نیز بیش از ۲۵ تن گوشت مرغ کشف شد که متخلفان قصد گرانفروشی داشتند و با حضور کارشناسان تعزیرات و دیگر مسئولان به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان میان مردم عرضه شد.

وی با بیان اینکه گشت‌های سازمان در سراسر کشور روزانه بر توزیع مرغ و گوشت نظارت دارند و نظارت‌ها در تهران با شدت بیشتری صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بر اساس انتشار خبری در یک خبرگزاری مبنی بر عرضه مرغ سبز به مبلغ ۲۴ هزار تومان در تهران بلافاصله مأموران تعزیرات به محل احضار شدند و مشاهده کردیم مرغ به قیمت ۲۱ هزار تومان توزیع می‌شد که چون گرانفروشی بود این مرغ‌ها نیز به قیمت ۱۳ هزار تومان میان مردم توزیع و برای متخلفان پرونده تشکیل شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف کارگاه تولید تنباکو با خاک اره ام‌‌دی‌‌اف در کرج خبر داد و ابراز داشت: در جاده چالوس ۱۱ رستوران به دلیل تخلف بهداشتی و استفاده از گوشت‌های غیرقابل مصرف پلمب شده‌اند. 

رایگانی ادامه داد: با ۳۰ واحد اقامتی به دلیل گران فروشی، درج نکردن قیمت و نداشتن پروانه در قم برخورد شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در اصفهان ۴۰۰ کیلوگرم گوشت وارداتی کشف و میان مردم عرضه شد، عنوان کرد: در استان مرکزی دو رستوران پلمب شدند و چهار رستوران دیگر نیز اخطار گرفتند و ما امسال در همه استان‌های کشور شاهد پلمب رستوران‌ها بودیم و تخلف بیشتر آنها در حوزه گوشت و مرغ بوده است.

رایگانی افزود: یک هتل و رستوران نیز به دلیل مشکلات بهداشتی در محدوده حرم مطهر امام رضا (ع) پلمب شد و مسئولان هتل ملزم شدند مسافران هتل را به هتلی دیگر منتقل کنند.

وی از کشف ۳۵۰ تن پیاز در یک سردخانه در استان فارس خبر داد که به قصد گرانفروشی اختفا شده بود و در این باره یادآور شد: این میزان پیاز نیز به قیمت مصوب عرضه شد.

رایگانی ادامه داد: محموله ۵۱۰ تنی ذرت دامی که با ارز دولتی وارد کشور شده بود و مالک قصد داشت آن را با نرخ آزاد بفروشد در شهرستان نهاوند استان همدان شناسایی شد.

وی درباره مصوبه سازمان‌های هواپیمایی کشوری و میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر بازگرداندن پول بلیت هواپیما و هتل ویژه مسافرانی که قصد داشتند به استان‌های سیل زده سفر کنند، بیان کرد: همه دفاتر هواپیمایی موظفند که مبلغ بلیت این مسافران را که تا پنجشنبه هفته گذشته قصد سفر به این استان‌ها داشتند بدون کسر مبلغ بازگردانند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اضافه کرد: بر همین اساس دفاتر هواپیمایی و هتل‌ها که مبالغ دریافت شده را بازنگردانند، در صورت شکایت مردم با برخورد تعزیرات مواجه خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.