خرید نفت کشورهای آسیایی از آفریقا افزایش یافت

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که کشورهای آسیایی خرید نفت خام از کشورهای غرب آفریقا را افزایش دادند.خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که کشورهای آسیایی خرید نفت خام از کشورهای غرب آفریقا را افزایش دادند.

به گزارش جمهوریت؛ به گزارش رویترز، براساس آمارهای به دست آمده، در ماه اکتبر صادرات نفت کشورهای غرب آفریقا به آسیا به روزانه ۲٫۵۲ میلیون بشکه نفت افزایش خواهد یافت و این معادل ۷۵ درصد از تولید نفت کشورهای آنگولا، نیجریه، جمهوری کنگو، غنا و گینه استوائی است.

بنابرگزارش رویترز، صادرات نفت کشورهای غرب آفریقا به آسیا در ماه سپتامبر نیز روزانه ۲٫۲۷ میلیون بشکه نفت بوده است.

رویترز افزوده است: واردات نفت چین از غرب آفریقا در ماه اکتبر روزانه ۱٫۹۴ میلیون بشکه معادل ۶۰ نفتکش خواهد رسید و این درحالی است که چین ماه سپتامبر روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه نفت وارد کرده است.

طی روزهای گذشته قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش بی سابقه ای داشت به طوری که روز دوشنبه پیش فروش نفت خام برنت به بیش از ۸۴ دلار در هر بشکه رسید.

کارشناسان پیش بینی کردند با توجه به اینکه پس از شروع تحریم های نفتی ایران از روز ۴ نوامبر(۱۳ آبان) بازارهای جهانی نفت به دلیل کمبود عرضه حدود ۱٫۵ میلیون بشکه در روز، با افزایش قیمت تا ۱۰۰ دلار به ازای هر بشکه روبه رو خواهند شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.