اپل متهم به سرقت تجاری از شرکت کوالکوم شد

شرکت اپل از سوی شرکت سخت افزاری کوالکوم به سرقت رازهای تجاری حساس خود متهم شده اس. کوالکوم می گوید اپل این کار را به منظور کمک به اینتل و بهبود طراحی تراشه های این شرکت انجام داده است.شرکت اپل از سوی شرکت سخت افزاری کوالکوم به سرقت رازهای تجاری حساس خود متهم شده اس. کوالکوم می گوید اپل این کار را به منظور کمک به اینتل و بهبود طراحی تراشه های این شرکت انجام داده است.

به گزارش جمهوریت؛شرکت اپل از سوی شرکت سخت افزاری کوالکوم به سرقت رازهای تجاری حساس خود متهم شده اس. کوالکوم می گوید اپل این کار را به منظور کمک به اینتل و بهبود طراحی تراشه های این شرکت انجام داده است.کوالکوم مدعی است اپل اطلاعات محرمانه ای را از این شرکت سرقت کرده و سپس آن را در اختیار رقیب دیرینه اش اینتل قرار داده است.

اینتل بدین شیوه طراحی تولیدات سخت افزاری خود را ارتقا بخشیده و توانسته بخشی از مشتریان کوالکوم را جذب خود کند. کوالکوم مدعی است به علت این رفتار غیراخلاقی اپل میلیاردها دلار ضرر کرده و حالا این شرکت باید خسارت واردشده را جبران کند.

کوالکوم می گوید اطلاعات مسروقه به اینتل کمک کرد تا تراشه های قدرتمندی برای استفاده در آیفون تولید کند. کوالکوم از مدتها قبل اپل را به سرقت اسرار تجاری خود متهم کرده، ولی اپل تا به حال این اتهامات را نپذیرفته است. در ابتدا از تراشه های تولیدی کوالکوم در گوشی های آیفون استفاده می شود. اما اپل بعد از مدتی برای این کار به سراغ اینتل رفت و حالا کوالکوم می گوید اپل کدهای منبع مخفی تولیداتش را در اختیار اینتل قرار داده است. اپل از زمان تولید آیفون ۷ همکاری با کوالکوم را متوقف کرده است.

مدتی قبل و به دنبال تشدید اتهامات کوالکوم علیه اپل،این شرکت هم شکایتی یک میلیارد دلاری را بر علیه کوالکوم تقدیم دادگاه کرد و آن را به وارد آوردن اتهامات بی اساس بر علیه خود متهم نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.