آیا میدانید؛ کدام کلاه کاسکت ایمنی بیشتر دارد؟

برند‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که قیمت‌های گوناگونی هم دارند اما کلاه کاسکت‌ها هرچه بیشتر صورت را پوشش بدهند، ایمن تر هستند.برند‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که قیمت‌های گوناگونی هم دارند اما کلاه کاسکت‌ها هرچه بیشتر صورت را پوشش بدهند، ایمن تر هستند.

بسیاری از موتور سواران هنگام خرید کلاه کاسکت برای موتور سیکلت‌های خود به زیبایی آن توجه می‌کنند اما مساله این جا است که وظیفه اصلی کلاه کاسکت‌ها ایجاد ایمنی برای موتورسواران هنگام بروز حادثه است.

*اما سوال این جا است که کدام کلاه کاسکت بیشترین ایمنی را فراهم می‌کند؟

برند‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که قیمت‌های گوناگونی هم دارند اما کلاه کاسکت‌ها هرچه بیشتر صورت را پوشش بدهند، ایمن تر هستند. واضح است که محافظت بیشتر به معنی ایمنی بیشتر است.

در حال حاضر بیشتر کلاه کاسکت‌ها ناحیه سر و به وسیله یک طلق صورت را می‌پوشانند، اما بهترین نوع کلاه کاسکت‌ها، آن‌هایی هستند ناحیه چانه تا بینی را هم پوشش می‌دهند که به آن‌ها “تمام صورت” نیز گفته می‌شود.

این در حالی است که برخی از موتورسواران به طور کلی از کلاه کاسکت استفاده نمی کنند و برخی دیگر از آن‌هایی استفاده می‌کنند که قسمت کمتری از سر را پوشش می‌دهد با این توجیه که آن‌ها خنک‌تر هستند.
بر اساس آمار در ۴۵ درصد تصادفات، آسیب دیدگان از ناحیه صورت مسدوم می‌شوند که دلیل عمده آن نداشتن کلاه کاسکت یا استفاده از نوع نامناسب است.
منبع: خودروکار
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.