آتش‌سوزی در کلیسای «نوتردام» پاریس ؛ بخشی از کلیسا فرو ریخت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها به وقوع آتش سوزی در یکی از کلیساهای شهر پاریس، پایتخت فرانسه اشاره کردند.

به گزارش جمهوریت ،

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌ها به وقوع آتش سوزی در یکی از کلیساهای شهر پاریس، پایتخت فرانسه اشاره کردند.

 خبرگزاری «اسپوتنیک» دوشنبه شب به وقت تهران به وقوع آتش سوزی در کلیسای «نوتردام» در مرکز پایتخت فرانسه در بعد از ظهر دوشنبه  به وقت محلی اشاره کرد.

تصاویر زیادی در شبکه‌های اجتماعی از این آتش سوزی  و دودهای برخاسته از این مکان منتشر شده است.

برخی منابع گفته‌اند که این آتش سوزی ممکن است بخاطر عملیات نوسازی این ساختمان صورت گرفته باشد. هنوز هیچگونه گزارشی از میزان تلفات احتمالی این حادثه گزارش نشده است. این کلیسا قدمت ۸۵۰ ساله دارد.

 شبکه خبری «اسکای نیوز» به فرو ریختن بخشی از این کلیسای قدیمی اشاره کرده است و برخی منابع نیز از تخریب کامل کلیسای مزبور بر اثر آتش‌سوزی خبر داده‌اند.

شبکه خبری «ان. بی. سی» نیز لحظاتی قبل از لغو سخنرانی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه به دلیل وقوع این حادثه خبر داد. امانوئل ماکرون،در پیامی در توئیتر نوشت: «من امشب از دیدم آتش گرفتن این بخش از قلبمان بسیار ناراحت هستم.»

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز از این حادثه ابزار تاسف کرده  و «آنگلا مرکل»  صدر اعظم آلمان نیز اعلام کرد که کلیسای نوتردام نماد فرانسه و فرهنگ اروپاست.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.