امروز ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ

آغاز کنفرانس ملی “سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت” در بیرجند

اولین کنفرانس ملی “سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت ” ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

به گزارش جمهوریت ;

اولین کنفرانس ملی “سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت ” ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.

مهران تقی‌پور گرجی کلائی، دبیر اجرایی کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اولین کنفرانس ملی “سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت” با حضور جمعی از پژوهشگران، علاقه‌مندان دانشگاهی و صنعتی از داخل و خارج کشور به میزبانی بیرجند برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این حوزه در عرصه بین‌المللی کارهای بسیاری صورت گرفته، اما تا این لحظه در خصوص ارتباط حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک و مراقبت از سلامت کنفرانسی در کشور برگزار نشده بود.

عضو هیات علمی گروه الکترونیک دانشگاه بیرجند اظهار کرد: در حوزه پزشکی برای تجهیزات پزشکی به نوعی از الکترونیک بهره می‌گیرند و با استفاده از تکنیک‌ها، ابزار و تجهیزاتی در بستر الکترونیک طراحی و ساخته می‌شوند.

تقی پور ادامه داد: در همین راستا نیاز داشتیم که این فضا برقرار شود تا نیازهای حوزه پزشکی را بشناسیم و توانمندی‌های کشور را در حوزه بستر الکترونیک شناسایی کرده و بتوانیم بین این دو حوزه ارتباط مناسب برقرار کنیم.

وی افزود: اکنون با توجه به تحریم‌ها، بسیاری از ابزارهای حوزه سلامت را در اختیار نداریم و اگر فضایی به وجود آید تا نیازها احصا شود، بسیاری از نیازهای پزشکی برطرف خواهد شد.

دبیر اجرایی کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با اعضای هیات علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی، افزود: با استقبال خوب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مواجه شدیم و نهایت همکاری را با دانشگاه بیرجند داشتند.

تقی پور بیان کرد: در این کنفرانس بخشی از پژوهشگران به صورت داور و عضو کمیته علمی همکاری داشته، برخی ارائه مقاله دارند و برخی محققان نیز به صورت ویدئو کنفرانس با این کنفرانس ارتباط خواهند داشت.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از این پژوهشگران داخلی و خارجی و تعامل مستمر و گسترده‌تر با آنان، تصریح کرد: تلاش داریم تا بتوانیم از حضور این محققان بیشترین بهره را ببریم و سعی خواهیم کرد در مدت اقامت آنان در بیرجند با برگزاری جلسات و انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی در صورت امکان از علم آنان بیشتر بهره ببریم.

عضو هیات علمی گروه الکترونیک دانشگاه بیرجند یادآور شد: قصد داریم مجله‌ای را در دانشگاه بیرجند تحت عنوان این کنفرانس برای اولین بار در کشور منتشر کنیم.

تقی پور یادآور شد: این کنفرانس در روز چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۰:۳۰ در تالار ولایت دانشگاه بیرجند آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.