درخواست نمایندگان برای برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها

۱۹۰ نماینده با امضای نامه‌ای از رییس‌جمهور که رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم است، درخواست کردند جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان به صورت مستمر برگزار شود.

به گزارش جمهوریت ;

۱۹۰ نماینده با امضای نامه‌ای از رییس‌جمهور که رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم است، درخواست کردند جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان به صورت مستمر برگزار شود.

به گزارش ایسنا، احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی مشروح این نامه را به شرح زیر قرائت کرد:

«حضور رییس‌جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی،

همانطور که مستحضرید نظر به تحقق گسترده فعالیتهای قرآنی در کشور و ضرورت ایجاد و همگرایی ظرفیتهای مردمی و تلاش بیشتر مسؤولان قرآنی استانها و شهرستان‌ها و لزوم اجرای دستورالعمل شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استان‌ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور جمعی و فراکسیون قرآن و عترت و نماز مجلس به صورت خاص پیگیری‌های متعددی از جمله تشکیل جلسات مستمر با مسؤولان در حوزه فعالیت قرآنی و معرفی رابطان استانی به استانداران جهت پیگیری و اهتمام به مسائل قرآنی و همچنین معرفی آنان از طریق استانداران به تمامی ادارات و تشکل‌های قرآنی در سراسر کشور و ایجاد ارتباط گسترده با فعالان و تسهیل ارتباط با مسؤولان انجام داده است. همچنین مکاتبات و تذکرهای متعددی در خصوص اجرای دستورالعمل این شورا به وزارتخانه‌های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران ارسال شده است که لازم است تاکید بیشتری به تشکیل منظم جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیتهای قرآنی استانها در تمامی کشور و در سایه حمایت جدی مسؤولان ذیربط جهت اجرایی شدن این خواسته انجام شود.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در آستانه ماه مبارک رمضان نسبت به اجرایی شدن این مهم دستور عاجل و موثر را صادر کنید.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.