امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۱ ق.ظ

مهدوی کیا بهترین مدافع تاریخ جام ملت‌های آسیا شد

مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس و هامبورگ به عنوان بهترین مدافع تاریخ جام ملت‌های آسیا انتخاب شد.مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس و هامبورگ به عنوان بهترین مدافع تاریخ جام ملت‌های آسیا انتخاب شد.

به گزارش جمهوریت؛ سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، پیش از آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات تصمیم دارد تا بهترین بازیکنان (دروازه بان – مدافع – هافبک – مهاجم) تاریخ جام ملت‌های آسیا را انتخاب کند و تا کنون علی دایی و علی کریمی، ۲ اسطوره فوتبال ایران با کسب آرای زیاد به عنوان بهترین مهاجم و هافبک انتخاب شدند.

مهدوی کیا بهترین مدافع تاریخ جام ملت های آسیا شد

چند روز پیش، سایت AFC اسامی ۸ مدافع برتر تاریخ جام ملت‌ها را نیز مشخص کرد که نام مهدی مهدوی کیا، ستاره سابق تیم ملی کشورمان و باشگاه پرسپولیس نیز در این فهرست حضور دارد و از کاربران خواسته شده با آرای خود خط دفاع تیم منتخب تاریخ جام ملت‌ها را انتخاب کنند.

این سایت درباره مهدوی کیا نوشت: مهدی مهدوی کیا با توانایی بازی در سمت راست دفاع یا خط هافبک یکی از بهترین استعداد‌هایی بود که از جمهوری اسلامی ایران ظهور کرد و در دو دوره‌ای که ایران به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا رسید، در سال‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴، بازیکن بسیار مهمی بود و در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از بازیکنان تیم منتخب جام برگزیده شد.

بهترین بازیکن سال ۲۰۰۳ آسیا اکثر دوران حرفه‌ای خود را در بوندسلیگا آلمان بازی کرد و با ۱۱۰ بازی ملی، از جمله دو دوره حضور در جام جهانی، چهارمین بازیکن باسابقه تیم ملی ایران است.

مهدوی کیا بهترین مدافع تاریخ جام ملت های آسیا شد

در فهرست ۸ نفره کنفدراسیون فوتبال آسیا بجز مهدوی کیا ،هونگ میونگ بو از کره جنوبی،ژنگ ژِی از چین، یوجی ناکازاوا از ژاپن،لوکاس نیل از استرالیا، سوح چین آئون از مالزی ،صالح النعیمه از عربستان و جمال مبارک از کویت حضور داشتند که مهدوی کیا با کسب ۷۹ درصد آراء به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد.

با انتخاب او جمع ایرانی ها در کنار علی دایی و علی کریمی بیشتر شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.