ارجاع پرونده شرکت وارد کنننده گوشی آیفون به دادگاه انقلاب

پرونده یکی از شرکت های واردات موبایل (گوشی آیفون) که وزیر ارتباطات هم پیشتر به تخلف این شرکت اشاره کرده بود، برای رسیدگی به شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد.پرونده یکی از شرکت های واردات موبایل (گوشی آیفون) که وزیر ارتباطات هم پیشتر به تخلف این شرکت اشاره کرده بود، برای رسیدگی به شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد.

به گزارش جمهوریت، اوایل تیر امسال بود که وزیر ارتباطات دستور انتشار لیست دریافت کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایل را صادر کرد.

بعد از انتشار این فهرست که حکایت از اختلاف ۱۵۰ میلیون دلاری ارز تخصیص داده شده با واردات انجام شده از سوی ۳۰ شرکت بود، وزیر ارتباطات اولین گزارش از بازرسی های انجام شده از شرکت «نودیس پرداز» را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

در توضیحات آذری جهرمی آمده بود:« اولین بازرسی تعزیراتی از یکی از شرکت های وارد کننده تلفن همراه صورت پذیرفت. بنا بر گزارش دریافتی، شرکت مزبور حدود ۲۰ هزار گوشی آیفون وارد کرده که ۱۵ هزارگوشی را یکجا و با دومیلیون تومان گرانتر از معمول به یک شرکت واگذار کرده و ۵ هزار گوشی را در انبار موجود داشته است.»

اکنون پرونده مدیرعامل این شرکت که از مهر سال ۹۴ کار خود را در عرصه واردات گوشی موبایل آغاز کرده، با صدور کیفرخواست از سوی دادسرا، برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شده است.

بر اساس آنچه وزارت ارتباطات همان موقع اعلام کرده، به این شرکت ۲۶ میلیون یورو ارز تخصیص یافته اما تا پایان خرداد فقط ۱۰ میلیون یورو واردات انجام شده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.