امروز ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷ ب.ظ

جاسوسی تلگرام طلایی توسط پلیس فتا تایید شد

صبح چهارشنبه بود که در ترنجی برای شما نوشتیم تلگرام طلایی را از گوشی خود پاک کنید، این بار گوگل به شما هشدار می دهد.

به گزارش جمهوریت ;

صبح چهارشنبه بود که در ترنجی برای شما نوشتیم تلگرام طلایی را از گوشی خود پاک کنید، این بار گوگل به شما هشدار می دهد. پس از هشدارهای مکرر در نهایت پلیس فتا هم تذکر می دهد و عنوان می کند که تلگرام طلایی آلوده به نرم افزار جاسوسی است. در حقیقت به این ترتیب جاسوسی تلگرام طلایی توسط پلیس فتا تایید شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

پلیس فتا می گوید تلگرام طلایی آلوده به نرم افزار جاسوسی است

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کیش (فتا) هشدار داد: اپلیکیشن هایی که از فیلترینگ عبور می کنند همانند تلگرام طلایی و تلگرام X (نسخه غیر رسمی)، دوست یابی و همسریابی، آلوده به بد افزار و یا نرم افزار های جاسوسی بوده و به محض نصب شدن روی تلفن همراه، اقدام به ارسال اطلاعات به مقصد از پیش تعیین شده می کنند.

تلگرام طلایی را از گوشی خود پاک کنید، این بار گوگل به شما هشدار می دهد

سرهنگ ‘محمدرضا رضایی’ عصر چهارشنبه در برنامه آموزش همگانی ویژه کیشوندان افزود: استفاده از اپلیکیشن های عبور از فیلترینگ عواقب خطرناکی دارد٬ زیرا اساس کار این نرم افزارها سوء استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران است.

وی به شرکت کنندگان در این برنامه توصیه کرد: هنگام نیاز به هر نرم افزار، آن را حتما از منبع اصلی دانلود کنند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

سرهنگ رضایی اضافه کرد: کاربران در خریدهای اینترنتی باید دقت کرده و قبل از دیدن حضوری کالا، از واریز هرگونه وجه خودداری کنند.

رییس پلیس فتا کیش یادآور شد: مردم می توانند به صورت شبانه روزی پرسش های خود در این زمینه ها را از کارشناسان پلیس فتا از طریق وب سایت این پلیس به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir در بخش فوریت های سایبری مطرح کنند.

به نظر می رسد که کاملا باید کاربران توجه داشته باشند که از تلگرام های غیر رسمی و البته فیلترشکن های نامعلوم استفاده نکنند تا اطلاعات آن ها در امان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.