سوئد برنده نبرد با سوییس

تیم ملی سوئد امروز (سه شنبه) در ادامه برگزاری رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 تیم ملی سوییس را شکست داد و به خانه فرستاد.تیم ملی سوئد امروز (سه شنبه) در ادامه برگزاری رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 تیم ملی سوییس را شکست داد و به خانه فرستاد.

در این دیدار که در ورزشگاه «سن پترزبورگ» برگزار شد، تیم ملی سوئد با نتیجه یک برصفر بر تیم ملی سوئیس غلبه کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها شد.

«امیل فورسبرگ» در دقیقه ۶۶ تنها گل این دیدار را (با چاشنی برخورد به دفاع سوئیس) درون دروازه تیم ملی سوئیس جای داد و تیمش را به مرحله بعدی این رقابت ها رهنمون کرد.

نیمه نخست دیدار تیم های غربی و شمالی اروپا به دلیل پایین بودن کیفیت فنی از سوی بازیکنان دو تیم جذابیت زیادی نداشت و هواداران بازی زیبایی را شاهد نبودند.

در این نیمه توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و بازیکنان برای تصاحب آن می جنگیدند و در دقایقی که توپ بر روی دروازه ها می رفت آنان به لحاظ فنی کیفیت لازم را نداشتند و به راحتی موقعیت های بدست آمده را از دست می دادند.

البته در این میان دروازه بان دو تیم عملکرد مناسب تری نسبت به سایر بازیکنان داشتند و در اندک حملاتی که بر روی دروازه شان اتفاق افتاد با درخشش مناسب مانع از گلزنی بازیکنان حریف شدند که مهم ترین فرصت های این دیدار در نیمه نخست بدین شرح است:

در دقیقه هفت «مارکوس برگ» مهاجم تیم ملی سوئد در موقعیت مناسب گلزنی قرارگرفت، اما با ضربه ای ناامید کننده این فرصت را به آسانی از دست داد.

در دقیقه هشت برگ یک بار دیگر در پشت محوطه جریمه تیم ملی سوئیس صاحب توپ شد، اما این بار مدافعان تیم ملی سوئیس خود را در مسیر توپ قرار دادند و مهاجم سوئد در گلزنی ناکام ماند.

در ادامه بازیکنان تیم ملی سوئیس از سمت راست حملاتی را بر روی دروازه تیم ملی سوئد طراحی کردند، ولی مهاجمان این تیم یا موفق به زدن ضربه آخر نمی شدند یا توپ های ارسالی از تمامی آن ها عبور می کرد و برای این تیم ثمری نداشت.

در نقطه مقابل مهاجمان تیم ملی سوئد نیز حملاتی بر روی دروازه حریف داشتند که البته تلاش های آنان نیز به دلیل فقر تکنیکی دراستفاده از فرصت ها ثمری برای تیمشان به همراه نداشت از این رو هواداران در این دقایق بازی زیبایی از دو تیم را شاهد نبودند.

در دقیقه ۲۸ برگ یک بار دیگر در محوطه جریمه تیم ملی سوئیس در موقعیت گلزنی قرار گرفت، اما شوت زیبای این بازیکن را «یان سومر» سنگربان حریف درعکس العملی به موقع دفع کرد.

در ادامه بازی بیشتردر میانه میدان در جریان بود و بازیکنان دو تیم به ویژه بازیکنان تیم ملی سوئیس شوت از راه دور را در دستور کار قرار دادند.
در دقیقه ۳۳ شوت زیبای «زوبر» با اختلافی اندک از بالای دروازه تیم ملی سوئد به بیرون رفت و در دقیقه ۳۷ «بلریم ژمالی» در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفت، اما این فرصت را به آسانی از دست داد.

در دقیقه ۳۹ سوئدی ها در یک ضد حمله در محوطه جریمه توسط «اکدال» می توانستند به گل برتری برسند که ضربه اکدال کیفیت فنی لازم را نداشت تا بهترین فرصت تیمش ازدست برود.

در دقایق پایانی نیمه نخست اتفاق خاصی رخ نداد و بازیکنان باز هم فرصت سوزی کردند تا بازی در این نیمه با نتیجه تساوی بدون گل تمام شود.
نیمه دوم بازیکنان تیم ملی سوئد با ارائه یک بازی حساب شده عملکرد مناسب تری نسبت به بازیکنان حریف داشتند و در دقیقه ۴۹ ملی پوشان سوئد یک بار دیگر درمحوطه جریمه صاحب موقعیت شدند، اما باز هم مهاجمان این تیم در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.

در دقیقه ۵۱ سوئیسی ها در موقعیت مناسب قرار داشتند، اما آنان نیز ناکام بودند.

در ادامه بازی کسالت آورد دو تیم فیزیکی جام بیست و یکم در دقیقه ۶۴ برگ مهاجم تیم ملی سوئد در پشت محوطه جریمه سوئیس با شوتی ناامید کننده یک بار دیگر موقعیت بدست آمده را از دست داد.

در دقیقه ۶۶ برگ که در طول جریان این مسابقه موقعیت های مناسب گلزنی را از دست داده بود، سرانجام گلزنی کرد. او در پشت محوطه جریمه سوئیس در عرض حرکت کرد و با شوتی سنگین که در مسیر حرکت خود به «آکانجی» مدافع میانی تیم ملی سوئیس برخورد نمود و با تغییر جهت درون دروازه سوئیس جای گرفت.

در ادامه «ولادیمیرپتکویچ» در دقیقه ۷۳ دست به تعویض همزمان دو بازیکن زد و «امبولو» و «سفروویچ» را به زمین فرستاد و تیمش را هجومی تر کرد.
در دقیقه ۷۹ امبلو بازیکن تعویضی سوئیس می رفت با ضربه سری زیبا دروازه تیم ملی سوئد را باز کند که با حضور به موقع برگ این توپ در آستانه ورود به دروازه از محوطه جریمه دفع شد.

در ادامه بازیکنان تیم ملی سوئیس برای جبران گل خورده جلو کشیدند، اما به دلیل عجله بیش از حدشان در زدن ضربات آخر موفق نبودند و با قبول این شکست با جام بیست و یکم خداحافظی کردند.

تیم سوئد با برتری در این دیدار راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ شد و در این مرحله با برنده دیدار تیم های ملی انگلیس و کلمبیا بازی خواهد کرد.

ترکیب تیم ملی سوئد:

روبین اولسن، ویکتور لیندلوف، آندریاس گرانکوئیست، مایکل لاستینگ، لودویگ آگوستینسون، گوستاو اسونسون، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن، امیل فورسبرگ، مارکوس برگ و اولا تویوونن.

ترکیب تیم ملی سوییس:

یان سومر، یوهان ژورو، مانوئل آکانجی، میشائیل لانگ، ریکاردو رودریگس، والون بهرامی، گرانیت ژاکا، ژردان شقیری، استیون زوبر، بلریم ژمایلی و ژوزف
قضاوت این دیدار برعهده «دامیراسکومینا» داور بین المللی اسلوونی بود. او به «لاستینک» بازیکن تیم ملی سوئد و «بیرامی» بازیکن تیم ملی سوئیس کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.

 

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.