اسکرین شات ادامه دار به صورت پیش فرض در اندروید Q هم ارایه نمی شود!

تا آن جا که من به یاد می آوردم، اولین مرتبه سامسونگ و در گلکسی نوت ۵ قابلیت اسکرین شات ادامه دار را معرفی کرد.

به گزارش جمهوریت ;

تا آن جا که من به یاد می آوردم، اولین مرتبه سامسونگ و در گلکسی نوت ۵ قابلیت اسکرین شات ادامه دار را معرفی کرد. این ویژگی بسیار مفیدی خواهد بود زمانی که شما بخواهید از یک موضوع ادامه دار اسکرین شات بگیرید و دیگر درگیری بخش بخش اسکرین شات گرفتن و به ترتیب ذخیره کردن آن نشوید. شرکت های دیگر به مرور این ویژگی اسکرین شات ادامه دار را به رابط کاربری های خود افزودند اما به نظر می رسد که گوگل حتی در اندروید ۱۰ یا همان اندروید کیو هم خیال استفاده از آن را ندارد. امروز گزارشی منتشر شده که می گوید اسکرین شات ادامه دار به صورت پیش فرض در اندروید Q هم ارایه نمی شود! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نحوه ثبت تصاویر از روی صفحه در روش اسکرین شات ادامه دار بسیار راحت‌تر شده و کاربران با مشخص کردن قسمت‌های دلخواهی از یک متن یا چت‌هایشان، به راحتی می‌توانند از قسمت‌های مشخص‌کرده توسط خودشان، یک اسکرین‌شات ثبت کنند. بعضی از افراد منتظر ارایه این ویژگی کاربردی در نسخه جدید اندروید (Android Q) بودند، اما به‌نظر می‌رسد که این ویژگی فعلا در نسخه دهم سیستم‌عامل اندروید عرضه نخواهد شد.

اندروید کیو

اندروید کیو

گوگل در پاسخ به سوال کاربری که پرسیده بود آیا این ویژگی در نسخه جدید اندروید عرضه می‌شود یا خیر، گفت: “عرضه این قابلیت در اندروید، کاری غیرممکن است.” این ادعا درحالی توسط مسئولان گوگل مطرح می‌شود که کمپانی‌های دیگری از جمله سامسونگ، شیائومی و اچ‌تی‌سی، این ویژگی را در دسترس کاربران دستگاه های اندرویدی قرار داده‌اند.

دلیل گوگل برای ارایه نکردن ویژگی ثبت اسکرین‌شات پیمایشی، یک دلیل بیهوده بوده و کاربران اندرویدی برای ثبت چندین اسکرین‌شات از صفحات متوالی، مجبور به استفاده از برنامه‌های متفرقه‌ای هستند که این قابلیت را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

نظر شما درباره ویژگی اسکرین شات ادامه دار چیست؟ فکر می کنید که چرا گوگل فکر می کند ارایه این ویژگی اسکرین شات ادامه دار غیر ممکن است، حال آن که ۴ سال پیش به بهترین شکل ممکن روی گلکسی نوت ۵ ارایه شده بود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.