عملکرد سامسونگ در چارک اول سال ۲۰۱۹ کمترین خود نسبت به ۳ سال اخیر بوده است

گزارش مالی چارک اول سال ۲۰۱۹ منتشر شده از سوی سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت کره‌ای برای اولین بار در سه سال اخیر با کاهش سوددهی در بخش فروش نمایشگر و حافظه‌های موبایلی مواجه شده است.

به گزارش جمهوریت ;

گزارش مالی چارک اول سال ۲۰۱۹ منتشر شده از سوی سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت کره‌ای برای اولین بار در سه سال اخیر با کاهش سوددهی در بخش فروش نمایشگر و حافظه‌های موبایلی مواجه شده است. در حقیقت عملکرد سامسونگ در چارک اول سال ۲۰۱۹ کمترین خود نسبت به ۳ سال اخیر بوده است و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

جدیدترین گزارش مالی سامسونگ حاکی از آن است که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ این شرکت کره‌ای از درآمد ۴۵ میلیارد دلاری تنها به سود عملیاتی ۵٫۴ میلیارد دلاری دست پیدا کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست کم ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

هرچند مدیران سامسونگ معتقد که این روند تا نیمه سال ۲۰۱۹ تغییر پیدا خواهد کرد، با این حال بد نیست که بدانید این ضعیف‌ترین گزارش مالی سامسونگ از سال ۲۰۱۶ بوده است. آمار ارقام ارائه شده از سوی شرکت کره‌ای نشان می‌دهد که درآمد کلی سامسونگ نیز نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳٫۱ درصد کاهش یافته است.

آن‌گونه که به نظر می‌رسد پاشنه آشیل گزارش مالی سامسونگ به عملکرد ضعیف بخش فروش تراشه و نمایشگرهای موبایلی این شرکت مربوط می‌شود. در سه ماه اولیه سال ۲۰۱۹ فروش تراشه‌های سامسونگ ۱۶٫۱ درصد کاهش داشته و میزان درآمد شرکت کره‌ای از فروش نمایشگرهای موبایلی نیز ۴۸۰ میلیون دلار کمتر شده است.

گلکسی اس ۱۰ پلاس

گلکسی اس ۱۰ پلاس

البته برخلاف اعداد و ارقام فوق، آمار فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ اوضاع بهتری داشته طوری که در این مدت شاهد عرضه ۷۸ میلیون گلکسی اس ۱۰ به بازار بوده‌ایم. البته فروش گوشی‌های میان رده و مقرون به صرفه این برند نیز کاهش یافته است.

اوضاع سامسونگ در آینده چگونه خواهد بود؟

آن‌طور که به نظر می‌رسد شرکت‌های چینی توانسته‌اند جای سامسونگ را در بسیاری از بازارهای نوظهور با عرضه گوشی‌های بودجه‎ای تصاحب کنند. در سوی دیگر تاریخ عرضه گوشی تاشوی گلکسی فولد پس از مشکلات به وجود آمده برای نمایشگر به تاریخ نامعلومی موکول گردیده است؛ از این رو بعید به نظر می‌رسد که اوضاع مالی این شرکت لااقل تا نیمه ۲۰۱۹ بهبود یابد.

البته ترکش فعالیت شرکت‌های تولیدکننده چینی به اپل نیز برخورد کرده، چراکه پیش‌بینی می‌شود فروش کلی گوشی‌های آیفون در بهار سال ۲۰۱۹ نیز با کاهش ۱۵ درصدی روبه‌رو شده باشد. فکر می کنید سامسونگ به چه سمت پیش برود؟ باید شاهد افت های ممتد باشیم یا سامسونگ خودش را پیدا خواهد کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.