قیمت جدید بنزین آزاد و سهمیه ای اعلام شد: آغاز سهمیه بندی از پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت

همانطور که دیروز در ترنجی خوانیدم سهمیه بندی بنزین از پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت محتمل بود و حالا این خبر تایید شده است.

به گزارش جمهوریت ;

همانطور که دیروز در ترنجی خوانیدم سهمیه بندی بنزین از پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت محتمل بود و حالا این خبر تایید شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره سهمیه بندی بنزین، قیمت جدید بنزین سهمیه ای، قیمت جدید بنزین آزاد و قیمت جدید بنزین سوپر صحبت کنیم و میزان سهمیه هر ماه را بررسی کنیم.

سهمیه هر راننده ۶۰ لیتر بزنین سهمیه ای ۱۰۰۰ تومانی در ماه

همانطور که پیش از این گفتیم، رانندگان به صورت ماهانه سهمیه ای ۶۰ لیتری با نرخ ۱۰۰۰ تومان دریافت می کنند. پس از انتشار گزارش های فراوان و همچنین تایید و تکذیب های مکرر، قیمت جدید بنزین اعلام شد. در حالی که قیمت بنزین سهمیه ای تغییری نکرده است، قیمت آزاد آن افزایش چشمگیری داشته است.

قیمت جدید بنزین اردیبهشت ۹۸

  1. ۱- قیمت بنزین سهمیه ای ۱۰۰۰ تومان
  2. ۲- قیمت بزنین آزاد ۲۵۰۰ تومان
  3. ۳- قیمت بزنین سوپر ۳۰۰۰ تومان

از این پس به هر خودرو ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت ۱۰۰۰ تومان اختصاص داده می شود و قیمت بنزین آزاد، لیتری ۲۵۰۰ تومان می شود. قیمت جدید بنزین سوپر نیز از فردا ساعت ۲۴ به ۳۰۰۰ تومان می رسد.

دولت برای تاکسی های اینترنتی سهمیه بنزین جداگانه ای را در نظر می گیرد

بر اساس اطلاعات منتشر شده، دولت برای تاکسی های اینترنتی سهمیه جداگانه ای را در نظر می گیرد که البته هنوز جزئیات آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. دولت در نظر دارد از تیر ماه، یک طرح تشویقی برای افرادی که سهمیه سوخت خود را مصرف نکرده اند، در نظر بگیرد. ساز و کار این طرح در آینده اعلام خواهد شد.

در یکسال اخیر شاهد افزایش شدید قیمت تمام اقلام در کشورمان بودیم. دلیل این افزایش قیمت ها را باید مربوط به بازگشت مجدد تحریم ها دانست. در حالی که نمایندگان مجلس خبر از عدم افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ۹۸ داده بودند، به نظر می رسد کاهش بودجه باعث شده دولت دست به این اقدام بزند.

افزایش قیمت بنزین در حالی صورت می گیرد که قیمت خودرو نیز روند افزایشی شدیدی داشته است. با توجه به سهمیه بندی، قیمت خودروهای داخلی دوباره افزایش پیدا می کند چرا که مردم نسبت به خرید خودروهای کم مصرف از خود تمایل نشان می دهند.

در کشورهای پیشرفته بنزین قیمت بالایی دارد که البته متناسب با درآمد است. از این موضوع که بگذریم، مصرف سوخت خودروهای خارجی قابل مقایسه با خودروهای داخلی نیست. در حقیقت رانندگان در کشورمان علاوه بر هزینه بالای سوخت، باید هزینه عدم استفاده از تکنولوژی های روز در خودروهای داخلی را نیز بپردازند!

نظر شما درباره قیمت جدید بنزین و سهمیه بندی آن چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.