امروز ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳ ب.ظ

برگزاری همایش”اسلام و حمایت از رانده شده‌ها در خاورمیانه” در نجف اشرف

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به نقش تقریب در کاهش چالش‌های اجتماعی گفت: مساله آواره‌گان، نه یک چالش منطقه‌ای بلکه یک چالش جهانی است.

به گزارش جمهوریت ;

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به نقش تقریب در کاهش چالش‌های اجتماعی گفت: مساله آواره‌گان، نه یک چالش منطقه‌ای بلکه یک چالش جهانی است.

به گزارش ایسنا به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی همایش “اسلام و حمایت از رانده شده‌ها در خاورمیانه” به میزبانی دانشگاه “جامعه الاسلامیه” شهر نجف اشرف که امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور علمای برجسته و بیوت برخی مراجع عراق برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان یکی از سخنرانان اصلی این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در این همایش به بحران رانده شده‌ها و آواره گان، پرداخت و گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر با خوانش افراطی از اسلام بخشی از مسلمانان را از سرزمین و وطن خود بیرون کردند و این از چالش‌های مهم معاصر در منطقه است که آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی به بار آورده است.

او مساله رانده شده‌ها از سرزمین خودشان که بخاطر جنگ‌ها و عوامل مختلف اتفاق می‌افتد را نه یک چالش منطقه‌ای بلکه یک چالش جهانی دانست و افزود: دین اسلام یک ظرفیت مهم است که می‌تواند راهکارهای برای این چالش بدهد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ادامه داد: برای حل این مسئله باید به قرآن و اسلام برگردیم و از این دین رحمانی که همه را به تقوا و برادری و صلح دعوت می‌کند، کمک بگیریم.

مختاری همچنین با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی و معرفی این دانشگاه، گفت: با توجه به ظرفیت‌های این دانشگاه که با نگاه تقریبی به دنبال این است از همه مذاهب بهره بگیرد، آماده هستیم تجارب خود را در نحوه بهره‌مندی از اندیشه‌های پیروان همه مذاهب برای رفع چالش‌ها در اختیار بگذاریم.

این همایش به میزبانی جامعه الاسلامیه نجف اشرف و با حضور اندیشمندانی و شخصیت‌های مختلف از کشورهای سوریه، لبنان، عراق، بحرین و هیئتی از دانشگاه مذاهب اسلامی ایران برگزار شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.