امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۷ ق.ظ

همایش طلایه‌داران تبلیغ برگزار شد

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری و صدور بیانیه گام دوم انقلاب دشمنان ما که به فکر سرنگونی نظام بودند مایوس و ناامید شدند.

به گزارش جمهوریت ;

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری و صدور بیانیه گام دوم انقلاب دشمنان ما که به فکر سرنگونی نظام بودند مایوس و ناامید شدند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدحسن نبوی در همایش طلایه‌داران تبلیغ در آستانه ماه مبارک رمضان در اردبیل اظهار کرد: دشمنان با جنگ تمام عیار اقتصادی به مقابله با ملت ایران آمدند و در سال رونق تولید شایسته است با نخریدن جنس خارجی و نه به کفار زمینه خوداتکایی داخلی را فراهم کنند.

وی ماهیت بیانیه گام دوم انقلاب را تشریح و خاطرنشان کرد: این بیانیه را مقام معظم رهبری صادر کرده‌اند که در نیم قرن اخیر و در کوران مبارزان انقلابی حاضر بوده و ماهیت دشمنان را به خوبی می‌شناسند و بر اصالت نظام اسلامی اذعان دارند.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه با بیان اینکه در این شرایط حساس که نظام غرب در یک طرف ایستاده و انقلاب اسلامی با درایت مقام معظم رهبری در سنگر مقاومت جانانه مبارزه می‌کند شایسته است با در نظر گرفتن نقاط قوت و ایجاد امیدواری بیشتر به سمتی حرکت کنیم تا اسباب یاس و ناامیدی دشمنان فراهم آید.

بوی افزود: در شرایطی که دشمنان ما فروپاشی نظام را در بوق و کرنا کرده‌اند این انقلاب عمر ۴۰ ساله خود را جشن گرفت و با صدور بیانیه گام دوم ۴۰ سال پیش رو رهبر معظم انقلاب تمام معادلات غرب را به هم ریخت و سودای آنها در غلبه بر جمهوری اسلامی ایران به باد فنا رفت.

وی بیان کرد: استکبار آنقدر ذلیل شده است که با تحریک چند دختر جوان و فضاسازی‌های کاذب آنها سعی می‌کند وضعیت کشور را نامناسب جلوه دهد در حالی که شرایط مقاومت و ایستادگی ملت ایران روایتی ستودنی است.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه به دو محور اساسی بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت: اثبات موفقیت‌های ۴۰ ساله انقلاب یکی از این رویکردهاست.

نبوی ادامه داد: به رغم انواع شیطنت استکبار جهانی قطار انقلاب در حال حرکت است و در این کشور که زمانی وابستگی به اوج خود رسیده بود امروز ما در علوم و فنون هسته‌ای، نانو و هوایی جزو قدرت‌های برتر جهان هستیم.

وی با بیان اینکه منظور مقام معظم رهبری از بها دادن به جوانان پیرزدایی نیست، اظهار کرد: ما در سنگر انقلاب هم به نشاط جوانی و هم به تجربه سالخوردگان نیاز داریم تا قطار انقلاب با قوت و قدرت به جلو حرکت کند.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و طرح موضوعات اولویت‌دار کشور در منابر از سوی علما و روحانیون اشاره و خاطرنشان کرد: باید فلسفه روزه که پارسایی و کسب درجه تقواست از چند روز مانده به ماه رمضان برای مردم تشریح شود تا عموم مردم با اطلاع و آگاهی از فضائل روزه‌داری خود را برای میهمانی الهی آماده کنند.

نبوی به خطبه جمعه آخر ماه شعبان از سوی نبی مکرم اسلام اشاره کرد و گفت: در این ماه باید از معاد و روز قیامت صحبت‌ها و طرح مسائل به صورت گوناگون انجام شود تا روزه‌داری که تشنگی و گرسنگی را تحمل می‌کند در کنار توجه به فقرا و مساکین بر اجر و پاداس عمل روزه‌داری خود واقف باشد.

وی در پایان از مبلغان خواست؛ تا از ایام ماه رمضان در طرح مسائل مرتبط با جایگاه ولایت استفاده کرده و به اهمیت این موضوع با تکیه بر مستندات قرآنی و روایی تاکید کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.