امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۳ ق.ظ

درخواست اورژانس درباره سوخت آمبولانس‌های دیزلی

قائم مقام اورژانس کشور از مشکلات موجود در تأمین سوخت خودروهای دیزلی اورژانس گلایه کرد.

به گزارش جمهوریت ;

قائم مقام اورژانس کشور از مشکلات موجود در تأمین سوخت خودروهای دیزلی اورژانس گلایه کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیف – قائم مقام اورژانس کشور در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، به کاهش نور و همچنین شرایط استراحت در ۳۰ کیلومتری شهرها اشاره کرد و گفت: امیدوارم این مسئله که در وقوع حوادث رانندگی تأثیرگذار است، حل و فصل شود.

وی به فرایند ترخیص آمبولانس‌های اورژانس از گمرک نیز اشاره کرد و گفت: این فرایند بیش از یک سال به طول انجامید و در حال حاضر نیز از بین ۴۰۰ دستگاه آمبولانس حدود ۱۳۰ دستگاه را ترخیص کرده‌ایم.

در ادامه این نشست، حسن نوری – معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور نیز با بیان اینکه ۵۶ درصد مجروح شدگان تصادفات در نوروز امسال مربوط به حوزه شهری بوده است، گفت: باید در بحث کاهش تصادفات در حوزه شهری نیز اقدامی جدی صورت گیرد.

نوری نیز با اشاره به فرایند طولانی شدن ترخیص آمبولانس‌ها از گمرک اظهار کرد: درخواست ما از پلیس این است که تا زمان شماره‌گذاری این آمبولانس‌ها امکان بکارگیری آنها در طرح سلامت تابستانی را بدهند.

وی از مشکل تأمین سوخت برای آمبولانس‌ها انتقاد کرد و گفت: اعزام مصدومان توسط آمبولانس‌ها به مراکز درمانی ۱۱.۴ درصد کاهش داشته است.

وی به آمار اهدای خون نیز اشاره کرد و گفت: ذخایر خون در ایام نوروز بیش از سه درصد افزایش داشت و ما کمبودی از این نظر نداشتیم، اما با توجه به اینکه فرایند اهدای خون همواره باید انجام شود، لازم است که شهروندان به این مسئله همواره توجه داشته باشند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای حذف کاغذ از اورژانس پیش بیمارستانی خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا به مرور فرایند اورژانس پیش بیمارستانی الکترونیکی شده و کاغذ از این پروسه حذف شود.

وی آمار مصدومان حوادث ترافیکی در طرح نوروزی امسال را ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۱ هزار و ۴۹۷ نفر خدمات درمانی را به شکل سرپایی دریافت کردند و ۳۷ هزار و ۳۷۸ نفر نیز به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.