امروز ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۴۲ ب.ظ

زوم ۵۰ برابری با لنز پریسکوپی دوربین هواوی پی ۳۰ پرو

به گزارش جمهوریت ;

لنز پریسکوپی ، قابلیتی انقلابی در دوربین هواوی پی ۳۰ پرو (Huawei P30 Pro) است که زوم ۵۰ برابری را برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه چگونگی قرار گرفتن این لنز در پرچمدار جدید هواوی را بررسی می‌کنیم.

سیستم دوربین گوشی هوشمند هواوی پی ۳۰ پرو (Huawei P30 Pro) به لطف یک پریسکوپ ساده، توانسته است قابلیت زوم بی‌سابقه‌‌ای را در میان گوشی های هوشمند به نمایش بگذارد. در این مطلب می‌خواهیم برای نخستین بار نگاهی به داخل این گوشی هوشمند ‌بیندازیم و این پریسکوپ را بررسی کنیم.

نحوه قرارگیری لنز پریسکوپی

لنز پریسکوپی شاید آن‌قدرها هم بزرگ به نظر نرسد، اما هواوی برای این که این لنز را داخل گوشی قرار بدهد، مجبور شده که آن را از قسمت پهلو در داخل بدنه جا بدهد. در حالت عادی، تولیدکنندگان گوشی، حسگری را به شکل مستقیم پشت لنز قرار می‌دهند تا نوری که از لنز عبور می‌کند، به صورت مستقیم به این حسگر برسد. ولی این کار محدودیت‌هایی را هم ایجاد می‌کند.

لنز پریسکوپی هواوی پی 30 پرو

اگر گوشی های هوشمند ضخامت نسبتا زیادی داشته باشند، این امکان وجود دارد که ماژول دوربین کاملا درون بدنه قرار بگیرد و لنز دوربین پشتی از بدنه گوشی بیرون نزند. در گوشی‌هایی هم که ضخامت کمتری دارند، مانند آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل ۳ و حتی هواوی پی ۳۰ پرو شاهد برجستگی دوربین در پشت بدنه گوشی هستیم. اما لنز پریسکوپی روش هوشمندانه‌ برای تقویت قدرت زوم دوربین گوشی های هوشمند است، چون باعث می‌شود فضای بیشتری برای ماژول دوربین گوشی های هوشمند ایجاد شود. ایده بسیار جذابی که فعلا با اولین مراحل پیاده‌سازی آن مواجه هستیم.

آیا زوم بیش از این هم ممکن است؟

روی کاغذ این امکان وجود دارد که گوشی های هوشمند با تکیه بر این نوآوری به قدرت زوم بیشتری دست پیدا کنند؛ اگر طراحان و مهندسان گوشی های هوشمند بتوانند قطعات داخلی گوشی‌ها را به شکل دیگری طراحی کنند، این امکان وجود دارد که فضای بیشتری برای لنزهای پریسکوپی باز شود و در نتیجه امکان استفاده از لنزهای بلندتر و با قدرت زوم بیشتر به وجود بیاید.

هواوی اولین شرکتی بوده که از این روش، طراحی لنزهای خود را درگرگون ساخته است. انتظار می‌رود در آینده نزدیک سایر شرکت‌ها نیز گام در این مسیر که هواوی در آن پیشگام است گذاشته و قابلیت زوم قدرتمند به بخشی جدا نشدنی از گوشی‌های آینده تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.