مهندسان، ساخت بنای باکیفیت را در اولویت قرار دهند

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مهندسان، ساخت بنای باکیفیت را در اولویت قرار دهند.

به گزارش جمهوریت ;

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مهندسان، ساخت بنای باکیفیت را در اولویت قرار دهند.

به گزارش ایسنا، فرزانه صادق‌مالواجرد شامگاه امروز در حاشیه همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی در محیط دانشگاه تاثیرگذاری خود در آگاهی‌بخشی را دوچندان می‌کند؛ چراکه دانشگاه تحصیلات مرتبط با موضوع را دارد، از همین رو آنچه در دانشگاه آموزش داده می‌شود و آنچه در مدیریت شهری رخ می‌دهد، دیدگاه دانشجویان معماری را به اجرا نزدیک‌تر می‌کند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های مشترک مجموعه شهری و دانشگاه و حساسیتی که دانشجویان نسبت به محیط پیرامون دارند، در دیده‌بانی دانشجویان به امور شهری تاثیر بسزایی دارد و می‌تواند پیونددهنده دانش و تجربه باشد.

این مسئول به حساس‌سازی دانشجویان در مدیریت شهری و ساخت و ساز تاکید کرد و گفت: برای موفقیت بیشتر باید با مدیریت شهری ارتباط بیشتری گرفته شود.

وی همچنین در مورد راهکارهای جلوگیری از فعالیت سازندگان غیرحرفه‌ای و دلالان که موجب کاهش کیفیت در ساختمان‌سازی می‌شوند، ابراز کرد: سازمان نظام مهندسی در رعایت ضوابط و مقررات بیشترین تاثیر را دارد و مهندسان نیز باید ساخت بنای باکیفیت را در اولویت قرار دهند و در این بین قوه مقننه و قوه قضاییه نیز باید قوه مجریه را در تقویت ضمانت اجرایی قوانین یاری کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.