امروز ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۱ ب.ظ

تلاش ما در اوپک غیرسیاسی کردن نفت است/ ایران الگوی مهم صنعت نفت در منطقه است/ تهران در مقابله با فقر انرژی پیشتاز بوده است

دبیر کل اوپک با بیان اینکه ایران هیچگاه مردم خود را فراموش نکرده است، گفت: ایران در زمینه تنوع‌بخشی منابع انرژی یک قهرمان است.

به گزارش جمهوریت ;

تلاش ما در اوپک غیرسیاسی کردن نفت است/ ایران الگوی مهم صنعت نفت در منطقه است/ تهران در مقابله با فقر انرژی پیشتاز بوده است

دبیر کل اوپک با بیان اینکه ایران هیچگاه مردم خود را فراموش نکرده است، گفت: ایران در زمینه تنوع‌بخشی منابع انرژی یک قهرمان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، «محمد سانسوی بارکیندو» در نشست حاشیه‌ای بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت خطاب به ملت ایران اظهار داشت: مهم نیست که در آینده با چه چالش‌هایی روبه‌رو خواهید شد، شما ملت ایران همواره بر مشکلات غلبه کرده‌اید.

وی افزود: امیدوارم و دعا می‌کنم که کارها برای این ملت بزرگ آسان شود.

دبیرکل اوپک تاکید کرد: ما در اوپک تلاش می‌کنیم تا نفت را غیرسیاسی کنیم. به همه همکارانم در اوپک گفته‌ام وقتی وارد این سازمان شدید پاسپورت‌هایتان را باید در خانه بگذارید.

وی در ادامه اظهار داشت: به مردم شجاع ایران تبریک می‌گویم که در مقابل چالش سیل همبستگی از خود نشان دادند و زنان و بچه‌ها در مناطق مختلف جمع شدند تا به سیل‌زدگان کمک کنند.

دبیرکل اوپک با تسلیت به بازماندگان حادثه سیل اخیر خاطرنشان کرد: شما توانستید با چنین حادثه طبیعی مقابله کنید و امیدوارم در مقابل چالش زیست محیطی هم موفق باشید.

وی در ادامه گفت: ایران از بنیانگذاران اوپک است و اکنون حدود ۶۰ سالگی همکاری ایران با این سازمان است. من بیست و هشتمین دبیرکل اوپک هستم. نخستین دبیرکل این سازمان فردی ایرانی بوده است.

بارکیندو گفت: زنگنه باسابقه‌ترین وزیر نفت در اوپک است که به خاطر تجربیاتش بارها با او دیدار داشته‌ام. او حامی و طرفدار اوپک در دهه‌های متمادی بوده است و همچنین نقش مهمی در همکاری اوپک و غیراوپک ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: قبل از بیانیه تاریخی ۲۰۱۶ مبنی بر کاهش تولید نفت اوپک، با آقای زنگنه در این زمینه مشورت کردم. از کمک سایر کارشناسان ایرانی مستقر در اوپک با هدایت حسین کاظم‌پور اردبیلی استفاده می‌کنیم.

بارکیندو خاطرنشانکرد: ایران یکی از مراکز مهم انرژی در جهان و دارنده بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان است.

وی یادآور شد: ایران هیچ‌گاه مردم خود را فراموش نکرده و گاز در سراسر ایران توزیع شده است. CNG که یک سوخت پاک است، در نقش حمل و نقل این کشور استفاده می‌شود.

بارکیندو بیان کرد: ایران در مقابله با فقر انرژی پیشتاز بوده و همچنین در زمینه تنوع‌بخشی منابع انرژی یک قهرمان است.

دبیرکل اوپک با بیان اینکه سهم نفت در تولید ناخالص داخلی ایران به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است، گفت: تمام این موارد دستاوردهای معمولی نیستند.

وی یادآور شد: ایران در دستیابی به اهداف در ۴۰ سال اخیر قابل الگوبرداری است و الگوی مهم برای صنعت نفت در منطقه است که چگونه در شرایط سخت به اهداف خود رسیده است در حالی که برخی کشورهای اوپک به نفت وابسته هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.