پرسپولیس مدل ۹۸ را هیچ کس فراموش نمی‌کند

ورود برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس باعث شد این تیم از تیمی که گرفتن سهمیه آسیایی سقف آرزوهایش بود به تیمی تبدیل شود که قهرمانی لیگ برای هوادارانش به اتفاقی عادی تبدیل شده؛ تیمی که در کسب پیروزی سیری ناپذیر است و هر فصل رکوردهای جدیدی را در فوتبال ایران به ثبت می‌رساند.

به گزارش جمهوریت ;

پرسپولیس مدل 98 را هیچ کس فراموش نمی‌کند

ورود برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس باعث شد این تیم از تیمی که گرفتن سهمیه آسیایی سقف آرزوهایش بود به تیمی تبدیل شود که قهرمانی لیگ برای هوادارانش به اتفاقی عادی تبدیل شده؛ تیمی که در کسب پیروزی سیری ناپذیر است و هر فصل رکوردهای جدیدی را در فوتبال ایران به ثبت می‌رساند.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس با تساوی دیروزش برابر تراکتورسازی بیشتر از همیشه به قهرمانی در لیگ برتر نزدیک شد. البته سرخ‌ها تا دقیقه ۸۰ از میزبان خود پیش بودند و می‌توانستند با شکست دادن تراکتورسازی سه هفته زودتر از پایان فصل قهرمانی‌شان را در شرف قطعی‌شدن قرار بدهند. 

پرسپولیس که یکی از آماده‌ترین تیم‌های چند سال اخیر لیگ برتر فوتبال است در آستانه شکستن رکوردهای فردی و تیمی مختلف است و این امکان وجود دارد نام پرسپولیس لیگ هجدهم در زمینه‌های مختلف به عنوان رکورددار در تاریخ لیگ برتر ثبت شود. 

بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر؛ سرخ‌ها نباید دیگر گل بخورند 

تا قبل از ورود برانکو پرسپولیسی‌ها همیشه از نداشتن دروازه‌بان و خط دفاعی قدرتمند رنج می‌بردند و حتی این اتفاق چند قهرمانی از تیم پرطرفدار پایتخت گرفت. تیم فوق‌العاده برانکو در لیگ برتر پانزدهم را مطئمنا هوادران این تیم فراموش نمی‌کنند، تیمی که شاید هنوز هم زیباترین پرسپولیسی باشد که هواداران این تیم در ذهن دارند به دلیل ضعف خط دفاعی‌اش و با تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان از رسیدن به قهرمانی باز ماند. 

اما با ورود سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند که از ستون‌های موفقیت پرسپولیس در سال‌های اخیر بوده‌اند، نام پرسپولیس در سال‌های اخیر همواره به عنوان بهترین تیم دفاعی لیگ مطرح شده. اتفاقی که آن را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل قهرمانی‌های دومینو وار تیم برانکو دانست. 

پرسپولیس در دیدار دیروز خود برابر تراکتورسازی سیزددهین گل خودش در این فصل را دریافت کرد. سرخ‌ها این فرصت را دارند که با بسته نگه داشتن دروازه خود در دو دیدار آتی رکورد استقلال خوزستان در فصل چهاردهم که با ۱۴ گل خورده بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر را به ثبت رساند، بشکنند. البته این اتفاق در صورتی رخ می‌دهد که استقلال در دو بازی آینده حداقل دو گل دریافت کند چرا که در حال حاضر آبی‌های پایتخت با ۱۲ گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ برتر را در اختیار دارند. 

01337221

هت‌تریک قهرمانی؛ ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمان؟ 

مطمئنا هیچ‌کس شعار هواداران و بازیکنان سپاهان در پایان لیگ یازدهم را فراموش نکرده‌است. اصفهانی‌ها که برای سومین بار متوالی موفق به قهرمانی در لیگ برتر شده بودند به نوعی با این کار خود برای تیم‌‌های پرطرفدار پایتخت کری خواندند تا نشان دهند بزرگ‌ترین تیم ایران آن‌ها هستند نه استقلال و پرسپولیس. 

اما با ورود برانکو به پرسپولیس اوضاع کاملا متفاوت شد. برانکو در حالی به پرسپولیس آمد که سپاهان با ۵ و استقلال با ۴ قهرمانی پرافتخارترین تیم‌های ایران بودند و پرسپولیسی‌ها تنها دو قهرمانی در کارنامه داشتند. اما حضور سرمربی کروات در عرض ۴ سال اوضاع را کاملا تغییر داد. پرسپولیس در آستانه کسب سومین قهرمانی متوالی‌اش در لیگ برتر است. اتفاقی که در صورت عملی شدن می‌توان به طور همزمان شاگردان برانکو را به دو رکورد برساند: آن‌ها می‌توانند در کنار سپاهان تنها تیمی باشند که در قهرمانی هت‌تریک می‌کند و علاوه بر آن با پنج قهرمانی در کنار سپاهان پرافتخارترین تیم ایران خواهند شد.

8939

آقای گلی علیپور؛ پرسپولیس پرورش دهنده آقای‌ گل‌های لیگ برتر 

پرسپولیس برانکو در کنار عملکرد دفاعی فوق‌العاده‌ای که در لیگ برتر داشته در فاز هجومی هم همیشه جزو بهترین تیم‌های لیگ برتر بوده‌است. علی علیپور در این فصل مهاجم اول سرخ‌ها در لیگ برتر بوده و می‌تواند برای دومین سال متوالی به عنوان آقای گلی لیگ برتر برسد. 

با خروج مهدی طارمی که دو فصل متوالی آقای گل ایران شده بود، کسی فکر نمی‌کرد علیپور بتواند جانشین مناسبی برای او باشد اما مهاجم جوان پرسپولیس حتی عملکردی بهتر از مهدی طارمی داشته و حالا با ۱۳ گل در رده دوم گلزنان لیگ برتر قرار دارد. علیپور اگر بتواند استنلی کی‌روش را که با ۱۴ گل در صدر جدول قرار دارد از پیش‌رو بردارد چهارمین سال متوالی پرسپولیس را صاحب آقای گل می‌کند. 

در صورت آقای گلی علیپور، پرسپولیس برای ششمین بار در تاریخ ۱۸ ساله لیگ برتر صاحب بهترین گلزن فصل می‌شود، اتفاقی که هیچ تیمی تا کنون نتوانسته به آنت دست پیدا کند. 

photo_2019-03-18_18-57-46

تیمی که نمی‌بازد؛ رکوردی که جاودانه خواهد شد 

پرسپولیس اگرچه در فصل جاری مساوی‌های زیادی داشته و در سه هفته اخیر موفق به شکست دادن حریفان خود نشده اما نشان داده هیچ وقت به حریفان خود باج نمی‌دهد و کمتر تیمی در این فصل موفق به شکست دادن سرخ‌ها شده‌است. اگر بازی‌های آسیایی را فاکتور بگیریم، پرسپولیس در این فصل فقط یک بار و در اهواز برابر فولاد شکست خورده‌است. 

رکورد کم‌ترین شکست در تاریخ لیگ برتر مشترکا دست پرسپولیس لیگ اول، پاس و استقلال لیگ سوم‌، استقلال لیگ پنجم و استقلال خوزستان لیگ پانزدهم است که سه بار برابر حریفان خود شکست خوردند. پرسپولیس تا به اینجای فصل فقط یک بار شکست خورده و در صورتی که فقط ۱ امتیاز از دو بازی بعد خود بگیرد این رکورد را خواهد شکست. اتفاقی که رخ دادن آن تقریبا قطعی به نظر می‌رسد. 

1544799384nzk4q0lm59

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.