امروز ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲ ق.ظ

بدون نگاه سیاسی در کنار مردم هستیم

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: این ستاد توانسته با تأمین نیازهای خارج از کشور خود در داخل کشور نقش مهمی را در رونق تولید و اشتغال کشور داشته باشد و این نیز از آثار ماندگار عتبات عالیات است.

به گزارش جمهوریت ;

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: این ستاد توانسته با تأمین نیازهای خارج از کشور خود در داخل کشور نقش مهمی را در رونق تولید و اشتغال کشور داشته باشد و این نیز از آثار ماندگار عتبات عالیات است.

به گزارش ایسنا، محمد جلال‌مآب شب گذشته در دیدار با آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به بخشی از فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اظهار کرد: تلاش این ستاد برای شفافیت به‌خوبی نتیجه داده و امروز شاهد این امر هستیم که مردم در کمال اعتماد، در کنار ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار دارند.

وی افزود: تمام تلاش ما برای اثرگذاری منوط به اعتماد مردم و شفافیت ستاد بازسازی است و تلاش کرده‌ایم که به‌خوبی امانت‌دار مردم باشیم و امروز هرکسی که با فعالیت‌های ستاد آشنا است این امانت‌داری را می‌تواند مشاهده کند.

جلال‌مآب عنوان کرد: کمتر کسی فکر می‌کرد که ستاد بازسازی عتبات و عالیات که در روزهای ابتدایی کار خود با ساده‌ترین مشکلات و پروژه‌ها روبرو بود امروز در این جایگاه عظیم قرار بگیرد و بتواند به برکت اهل‌بیت (ع) و اعتماد مردم دست به چنین کارهای بزرگی بزند.

وی بیان کرد: تنها در یک مورد با حمایت مردم بیش از ۲۰۰ هزار مترمربع صحن حضرت زهرا (س) در نجف ساخته شده و امیدواریم تا پایان امسال شاهد اتمام پروژه باشیم.

این مسئول ادامه داد: کار ساخت صحن حضرت زینب (س) نیز در کربلا در فضایی به وسعت بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع آغاز شده و امیدواریم این پروژه ماندگار نیز با حمایت مردم خیر به اتمام برسد.

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور عنوان کرد: امروز اثرگذاری ستاد بازسازی بسیار فراتر از این است و هرساله شاهد حرکت بزرگ اربعین هستیم که با قدرت و صلابت برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از حساسیت‌های ما بر این است که این حرکت هم در ایران و هم در عراق مردمی باقی بماند و ساختار مردمی و هیئتی آن در گیرودار بروکراسی‌های سازمانی و اداری از بین نرود چراکه رمز ماندگاری این حرکت بزرگ در مردمی بودن آن است و باید این روحیه حفظ شود.

وی اضافه کرد: توانمندی ستاد بازسازی عتبات عالیات به جایگاهی رسیده که علاوه بر این می‌بینیم در حوادثی همچون زلزله سرپل ذهاب و سیل با تمام توان، سازمان‌دهی گسترده‌ای را انجام داده و با توان ظرفیت موکب‌ها در کنار مردم آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.

جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ادامه داد: از ابتدای استقرار موکب‌ها در مناطق سیل‌زده تا به امروز بیش از ۷ میلیون و ۱۲۴ هزار پرس غذای گرم در بین مردم آسیب‌دیده توزیع شده که این خود یک رقم بسیار بالا است.

وی گفت: علاوه بر این، ستاد بازسازی توانسته با تأمین نیازهای خارج از کشور خود در داخل کشور نقش مهمی را در رونق تولید و اشتغال کشور داشته باشد و این نیز از آثار ماندگار عتبات عالیات است.

جلال‌مآب اظهار کرد: امروز بیش از ۵۰۰۰ نفر از هم‌وطنانمان به‌صورت مستقیم در پروژه‌های این ستاد مشغول به کار هستند؛ هم‌اکنون نیز در حال طراحی بازسازی حرمین عسگرین در سامرا هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم عملیات اجرایی این کار نیز از سال آینده آغاز شود.

این مسئول عنوان کرد: این ستاد بدون نگاه سیاسی در کنار مردم است و معتقدیم این نگاه‌ها در زیر خیمه امام حسین (ع) جایی ندارد چراکه همه ما در زیر پرچم و بیرق اباعبدالله‌الحسین (ع) قرار داریم و این مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه کنیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.