امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ

لیگ اروپا، تنها راه نجات اونای امری از اخراج در پایان فصل

​نخستین فصل اونای امری در آرسنال در خطر است، مگر آنکه این مربی دوباره ثابت کند متخصص لیگ اروپا است و بتواند افت شدید آرسنال در لیگ برتر را در لیگ اروپا جبران کند.

به گزارش جمهوریت ;

لیگ اروپا، تنها راه نجات اونای امری از اخراج در پایان فصل

​نخستین فصل اونای امری در آرسنال در خطر است، مگر آنکه این مربی دوباره ثابت کند متخصص لیگ اروپا است و بتواند افت شدید آرسنال در لیگ برتر را در لیگ اروپا جبران کند.

به گزارش ایلنا، آرسنال در پنج بازی اخیر در لیگ، چهار شکست را مقابل اورتون، کریستال‌پالاس، ولوز و لسترسیتی متحمل شده است. آن‌ها به رده پنجم جدول سقوط کرده‌اند و حالا امیدوارند چلسی یا تاتنهام لغزش داشته باشند تا آن‌ها بتوانند به رده چهارم برسند.

اما فتح لیگ اروپا هم می‌تواند آرسنالی‌ها را به لیگ قهرمانان برساند. آرسنال پس از دو سال غیبت در لیگ قهرمانان نیاز مبرمی به بازگشت به این مسابقات دارد.

آرسنال در ۲۰ سال دوران آرسن ونگر، روزهای خوبی را در لیگ قهرمانان گذراند. حالا نرسیدن به این مسابقات ضربات مالی سختی به آرسنال وارد  و بودجه امری را بسیار کم می‌کند.

امری در ژانویه گفت نمی‌تواند هیچ بازیکنی را به‌صورت دائمی خریداری کند. او متخصص لیگ دسته دوم فوتبال اروپا است و آن را با سویا سه‌بار فتح کرده است. او همچنین به‌خوبی با رقیب آرسنال در نیمه‌نهایی، یعنی والنسیا آشنا است. او در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ مربی والنسیا بود.

کار امری در مستایا فوق‌العاده بود و والنسیا را سه‌بار پیاپی به رده سوم جدول پس از بارسلونا و رئال‌مادرید رساند؛ آن هم تیم‌هایی که مربیان‌شان پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو بودند.

لوییس کورتس، خبرنگار ساکن در والنسیا می‌گوید: «امری به تالار مشاهیر والنسیا رسید. او یکی از مربیانی است که زمان زیادی را در این تیم گذراند، آنها را به لیگ قهرمانان رساند و در این مسابقات عملکرد خوبی داشت.»

اما بسیاری تردید دارند او بتواند آرسنال را بازسازی کند و به روزهای خوب ونگر برگرداند.

مشکلات دفاعی آرسنال در آخرین سال‌های حضور ونگر در هفته‌های اخیر دوباره پدیدار شده است. آرسنال برای نخستین‌بار پس از سال ۱۹۶۷، در سه بازی پیاپی در لیگ، در هر کدام سه گل دریافت کرده است.

امری به‌طور مرتب بازیکنان و سیستم تیم را تغییر داده است اما نتوانسته به توازن لازم برسد. این تیم دو مهاجم ستاره دارد؛ الکساندر لاکازت و پیر امریک اوبامیانگ، اما اغلب یکی از آنها نیمکت‌نشین است. با این حال آرسنال موفقیت‌هایی هم داشته است. تاتنهام، چلسی و منچستریونایتد، رقیبان آرسنال بر سر صعود به لیگ قهرمانان در خانه آرسنال شکست خورده‌اند و مردان امری در یک‌چهارم‌نهایی لیگ اروپا در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل ناپولی پیروز شدند.

آرسنال در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ برتر، تنها دو امتیاز تا رده چهارم فاصله دارد، در حالی که این فاصله در آخرین فصل حضور ونگر ۱۲ امتیاز بود.

از سوی دیگر، والنسیا هم شرایطی مشابه آرسنال دارد و می‌خواهد با فتح لیگ اروپا، فصل خود را نجات دهد. شکست یک بر صفر مقابل ایبار در خانه باعث شد آن‌ها در رده ششم جدول لالیگا باشند و در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها، سه امتیاز با رده چهارم فاصله داشته باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.