امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۷ ب.ظ

قدرت پردازشی پلی استیشن ۵ حدودا ۱۳ ترافلاپ‌ خواهد بود

شایعاتی درباره پلی‌اسیتشن ۵ چند وقت منتشر شد اما اطلاعات بسیار کمی از مشخصات سخت‌افزاری آن در دسترس است.

به گزارش جمهوریت ;

شایعاتی درباره پلی‌اسیتشن ۵ چند وقت منتشر شد اما اطلاعات بسیار کمی از مشخصات سخت‌افزاری آن در دسترس است. گفته می شود قدرت پردازشی پلی استیشن ۵ حدودا ۱۳ ترافلاپ‌ خواهد بود و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

کیت توسعه Play Station 5 در اختیار برخی توسعه دهندگان قرار گرفته و اگر شایعات اخیر درست باشند با یک کنسول به شدت قدرتمند طرف هستیم.


Benji-Sales که خودش را به عنوان یک منبع قابل اطمینان ثابت کرده به تازگی طی یک توییت اعلام کرده کیت توسعه پلی‌استیشن ۵ نزدیک به ۱۳ ترافلاپ قدرت پردازش گرافیکی در اختیار دارد. هرچند او این توییت را پاک کرده اما اسکرین‌شات آن موجود است.

ماه گذشته سونی اعلام کرد حداقل تا ۱۲ ماه آینده خبری از PS5 نیست و احتمالا در اواخر ۲۰۲۰ شاهد آن خواهیم بود. کنسول بعدی سونی از پردازنده‌های نسل سوم AMD Ryzen و یک کارت گرافیک که از Ray Tracing پشتیبانی می‌کند، بهره خواهد برد.

قیمت پلی استیشن ۵ (Play Station 5) حدود ۴۰۰ دلار خواهد بود

پردازنده براساس نسل سوم AMD Ryzen خواهد بود که دارای هشت هسته پردازشی Zen 2 تحت لیتوگرافی ۷ نانومتر است. گرافیک نیز نمونه‌ای سفارشی از Radeon Navi است که از Ray Tracing پشتیبانی می‌کند.

سونی در حال کار روی پلی‌استیشن ۵ است و در تاریخی که بعدها اعلام می‌کند، آن‌را به شکل جهانی عرضه خواهد کرد. نظر شما درباره قدرت احتمالی پلی اسیاست ۵ چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.