ناسا تصاویر برگزیده تلسکوپ فضایی هابل طی ۲۹ سال گذشته را منتشر کرد

ناسا به مناسبت ۲۹ سالگی تلسکوپ فضایی هابل منتخبی از بهترین تصاویر ثبت شده توسط این تلسکوپ را طی ۲۹ سال گذشته منتشر کرد.

به گزارش جمهوریت ;

ناسا به مناسبت ۲۹ سالگی تلسکوپ فضایی هابل منتخبی از بهترین تصاویر ثبت شده توسط این تلسکوپ را طی ۲۹ سال گذشته منتشر کرد. بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان تا ۵ سال دیگر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ناسا و سازمان فضایی اروپا در ۲۴ آوریل سال ۱۹۹۰ میلادی تلسکوپ هابل (Hubble Space Telescope) را به عنوان بزرگ‌ترین و پرکاربردترین تلسکوپ فضایی به فضا پرتاب کردند. البته پس از پرتاب و ثبت تصاویر اولیه توسط این تلسکوپ، دانشمندان متوجه شدند که آینه اصلی آن در محل مناسب خود نصب نشده و به همین دلیل قادر به ثبت تصاویر مناسب نیست. از این رو در دسامبر سال ۱۹۹۳ میلادی یک فضانورد طی ۵ پیاده‌روی فضایی توانست مشکل آینه تلسکوپ هابل را برطرف کند.

همچنین بخوانید:

عمیق ترین عکس فضایی تلسکوپ هابل عمیق‌تر شد!

یکی از مهندسان ناسا در ژانویه سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که تلسکوپ هابل تا ۵ سال دیگر نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اما اخیرا ناسا به مناسبت تولد ۲۹ سالگی این تلسکوپ منتخبی از تصاویر ثبت شده توسط آن را منتشر کرد. این تلسکوپ تصاویر بسیار خارق‌العاده‌ای از جهان بی‌کران به ثبت رسانده است که در ادامه منتخبی از این تصاویر زیبا را مشاهده می‌کنید:

تصاویر برگزیده تلسکوپ فضایی هابل

تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.