امروز ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۴ ب.ظ

افزایش بهای سوخت در انگلیس در پی لغو معافیت تحریمی نفت ایران

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بهای بنزین و گازوئیل در انگلیس با پایان مهلت معافیت‌های آمریکا برای خریداران نفت ایران به بالاترین حد طی سال‌های اخیر رسید.

به گزارش جمهوریت ،

افزایش بهای سوخت در انگلیس در پی لغو معافیت تحریمی نفت ایرانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بهای بنزین و گازوئیل در انگلیس با پایان مهلت معافیت‌های آمریکا برای خریداران نفت ایران به بالاترین حد طی سال‌های اخیر رسید.

شرکت خدمات وسایل نقلیه «آر ای سی» اعلام کرد بهای هر لیتر بنزین در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) با جهش ناگهانی ۵ پنس نسبت به ماه قبل به یک پوند و ۲۸ پنس رسیده است.

بهای هر لیتر گازوئیل هم در ماه آوریل با ۳ پنس افزایش نسبت به ماه قبل به یک پوند و ۳۴ پنس رسید. به‌ این‌ ترتیب هزینه هر بار پر کردن باک خودرو به‌ طور میانگین ۳ پوند – معادل ۷۰ پوند برای ۵۵ لیتر – افزایش‌ یافته است.

یک سخنگوی شرکت «آر ای سی» گفت، آوریل دومین ماه متوالی پس از سال ۲۰۰۰ است که بهای سوخت به بالاترین حد رسیده است. بهای بنزین از آخر ماه مارس (اواسط فروردین) تقریباً هر روز افزایش داشته و این مسئله روی مخارج خانوار‌ها در سراسر کشور تأثیر زیان باری داشته است. 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.