اجرای طرح کرسی‌های تلاوت ششمین محفل انس با قرآن و عترت در تبریز

مسئول دارالقرآن السابقون تبریز از اجرای طرح کرسی‌های تلاوت ششمین محفل انس با قران و عترت در تبریز خبر داد.

به گزارش جمهوریت ;

مسئول دارالقرآن السابقون تبریز از اجرای طرح کرسی‌های تلاوت ششمین محفل انس با قران و عترت در تبریز خبر داد.

به گزارش ایسنا، پویا منفرد خطیبی در ششمین محفل انس با قران و عترت در دارالقرآن السابقون تبریز، مهم‌ترین هدف از اجرای طرح کرسی‌های تلاوت را ایجاد ظرفیت برای حافظان و قاریان قران کریم عنوان کرد و افزود: قاریان و حافظان قرآن کریم زمان زیادی از عمرشان را صرف یادگیری و حفظ قرآن کریم کرده‌، اما اجرای برنامه نداشته‌اند؛ اجرای طرح کرسی‌های تلاوت در مساجد سبب اجرای برنامه‌های مختلف و متعدد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کرسی‌های تلاوت مساجد همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود، اظهار کرد: اولین کرسی تلاوت، روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه همزمان با دومین روز ماه مبارک رمضان در مسجد قمربنی هاشم خیابان جلالیه تبریز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دومین کرسی تلاوت در روز ۲۱ اردیبهشت همزمان با ششمین روز ماه مبارک رمضان در مسجد علی بن ابیطالب خیابان دامپزشکی تبریز برگزار می‌شود.

فعال فرهنگی و قرآنی تبریز خاطرنشان کرد: بر اساس طرح کرسی‌های تلاوت بعد از اعلام نیاز مساجد، یک رابط قرآنی به ما معرفی و در یک روز مشخص یک قاری قرآن به مسجد مذکور اعزام می‌شود.

منفرد خطیبی خاطرنشان کرد: قاری قرآن بعد از اقامه نماز به مدت ۱۰ دقیقه به تلاوت قرآن می‌پردازد، ادامه این برنامه در طی سال‌های آینده باعث ایجاد جریانی فرهنگی و قرآنی در شهر می‌شود.

با حضور قاریان و حافظان ممتاز ملی و بین‌المللی کشور از جمله استاد علیرضا رضایی، مؤذن و قاری حرم مطهر امام رضا (ع) و استاد علیرضا سلطانی اقدم و اقشار مختلف مردم، ششمین محفل انس با قرآن و عترت در دارالقرآن السابقون تبریز برگزار شد.

اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح و مدیحه سرایی ” بشری”، تلاوت آیاتی از قرآن توسط استاد علیرضا رضایی و استاد سلطانی اقدم و رونمایی از پوستر کرسی‌های تلاوت مساجد از برنامه‌های اجرا شده در این محفل قرآنی بود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.