ارائه خدمت ۱۰۰ هزار پرستار در کمپین بسیج ملی فشار خون بالا

به گزارش خبرگزاری مهر، مریم حضرتی در جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در معاونت پرستاری با تاکبد بر اهمیت کنترل فشار خون اظهار داشت: حداقل ۲۱.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش خبرگزاری مهر، مریم حضرتی در جلسه هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در معاونت پرستاری با تاکبد بر اهمیت کنترل فشار خون اظهار داشت: حداقل ۲۱.۶ درصد از جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند که ۶۰ درصد آنها از فشارخون بالای خود اطلاعی ندارند و زمانی متوجه مشکل فشارخون بالای آنان می‌شویم که دچار سکته‌های قلبی یا مغزی می‌شوند.

وی توانمندسازی مردم در خود مراقبتی از خود، تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل و مراقبت و مدیریت فشارخون را از اهداف این طرح ملی برشمرد و گفت: بیش از ۱۰۰ هزار پرستار، هر پرستار در یک شیفت به مردم ارائه خدمت خواهند کرد.

حضرتی با تاکید بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دراجرای این طرح گفت: در روز عید سعید فطر علاوه بر پرستاران، دانشجویان پرستاری و بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی در بیش از یک هزار مصلای برگزاری نماز عید سعید فطر در بیش از یک هزار شهر پایش و کنترل فشار خون انجام می‌دهند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به راه اندازی بیش از ۱۰۰۰ کلینیک بیماری‌های غیر واگیر در بیمارستان‌های کشور افزود: پرستاران و پزشکان در این کلینیک‌ها خدمت ارائه می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.