ترامپ میگوید منتظر تماس از ایران است

تراوشات تازه ذهن خطرناک ترامپ ؛ جان کری نمی گذارد مسئولان ایران با من تماس بگیرند

دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا می گوید که دوست دارد مقام‌های ایران به او زنگ بزنند.

جمهوریت ؛ سیما پروانه گهر؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که دوست دارد مقام‌های ایران به او زنگ بزنند. ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اعزام یک ناو هواپیمابر به منطقه برای مقابله با ایران، ادعاهای مطرح‌شده در رسانه‌ها را تکرار کرد و گفت اطلاعاتی در دست است که تهران قصد حمله به نیروهای آمریکایی را داشته است.
بیشتر بخوانید:

او در پاسخ به این سوال که آیا خطر درگیری نظامی وجود دارد گفت: «بله، این چیزی است که همیشه مطرح است. نمی‌خواهم بگویم، نه، ولی امیدوارم این اتفاق نیفتد.»

ترامپ همچنین مدعی شده است که جان کری با مقامات ایرانی در تماس است و به ان ها می گوید که با ترامپ تماس نگیرند!

وی در این خصوص گفته است:جان کری بر خلاف قانون لوگان بارها با ایران صحبت کرده و تلفن زده و این برخلاف قانون لوگان است و می توان اور را تحت تعقیب قرار داد. جان کری به آنها می‌گوید چکار کنند!جان کری ملاقات‌های زیادی با ایرانی‌ها داشته و قانون لوگان را نقض کرده است.

به گزارش جمهوریت قانون لوگان قانونی است که بر اساس آن شهروندانی که مسئولیت سیاسی ندارند حق برقراری تماس برای موضوعات سیاسی بین آمریکا و دیگر کشورها و صحبت از طرف دولت آمریکا را ندارند

ترامپ درباره فشار تحریم ها بر ایران گفته است ایرانیان اقتصادشان پریشان حال شده است، باید به من زنگ بزنند، سر میز مذاکره بنشینیم و یک معامله منصفانه انجام دهیم. ما از آنها چیز زیادی نمی‌خواهیم جز اینکه سلاح هسته‌ای نداشته باشند و ما کاری می‌کنیم تا آنها دوباره سرپا شوند. ما دنبال کمک کردن به آنها هستیم. من می‌خواهم آنها قوی و با عظمت باشند و اقتصاد مستحکمی داشته باشند اما گوش دادن به جان کری که ناقض لوگان است، برایشان سودی ندارد.آنها باید تماس بگیرند و ما با آنها مذاکره خواهیم کرد، چیزی برای مخفی کردن نداریم، آنها پتانسیل  خوبی برای قوی کردن اقتصاد خود دارند، درست مانند کره شمالی.

مذاکره با دولت خارجی که با آمریکا در حال نزاع هستند طبق قانون لوگان ممنوع است و به ادعای ترامپ جان کری چنین کاری می‌کند و با دولت متخاصم یعنی ایران مذاکره می‌کند.

ترامپ که به خاطر سیاستهای خصمانه اش هراس دارد انتخابات بعدی را به معاونان اوباما ببازد، قصد دارد با ایراد اتهامات اینچنینی ، بازی را به سود خود کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.