واکنش پلیس به درگیری با یک موتورسوار در تهران

ماموران پلیس در صحنه ای عجیب پس از توقیف کردن موتور سیکلت مرد جوان اقدام به کتک کاری راننده در برابر دوربین های مردم کردند. این درحالی صورت گرفت که پیک موتوری با التماس و اینکه با موتور معیشت خانواده اش را تهیه می کند خواست موتورش را توقیف نکند. بعد از انتشار این ویدئو ، پلیس راهور به این ماجرا واکنش نشان داد.ماموران پلیس در صحنه ای عجیب پس از توقیف کردن موتور سیکلت مرد جوان اقدام به کتک کاری راننده در برابر دوربین های مردم کردند. این درحالی صورت گرفت که پیک موتوری با التماس و اینکه با موتور معیشت خانواده اش را تهیه می کند خواست موتورش را توقیف نکند. بعد از انتشار این ویدئو ، پلیس راهور به این ماجرا واکنش نشان داد.

صبح دیروز فیلمی در فضای مجازی دست به دست منتشر شد که نشان از آن داشت ماموران پلیس راهور که موتور سیکلت یک مرد را گرفته بودند و آن را پشت نیسان که برای حمل موتورهای توقیفی است قرار دادند.

راننده موتور که موتورسیکلت که گویا در یک رستوران یا پیک موتوری کار می کند نسبت به رفتار ماموران اعتراض می کند و از آنها می خواهد که موتورش را توقیف نکنند که در این صحنه و در حالیکه مردم در حال فیلمبرداری از این لحظات بودند ناگهان ماموران با این مرد تنها شروع به درگیری و نزاع می کنند.

در این فیلم کاملا واضح است که در یک صحنه مرد موتور سوار که به خاطر فشارهای روحی که برای توقیف موتورش که تنها وسیله کار و درآمدش است دقایقی را بیهوش روی زمین می‌افتد و در صحنه بعدی که این تصاویر توسط مردم و شاهدان این درگیری ضبط شد مامور پلیس به شدت این مرد را به باد کتک می گیرد که در پایان راننده نیسان حمل موتورهای توقیفی سوار بر خودرو شده و قصد فرار و بردن موتورهای توقیفی را داشته که مردم به حمایت از مرد موتور سوار موفق به پایین آوردن موتور سیکلت مرد موتور سوار می شوند.

واکنش پلیس به درگیری موتورسوار با مامور راهور

اداره حقوقی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد: برابر اعلام بازرسی پلیس راهورفاتب و همچنین مستندات ارسالی از سوی مرکز کنترل و فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ، در مورخه ۲۴ اردیبهشت ماه امسال یک دستگاه موتورسیکلت به علت نداشتن کلاه ایمنی، تردد غیرمجاز در خط ویژه اتوبوس، پوشش پلاک و حرکات مخاطره آمیز در مسیر خط ویژه خیابان ولیعصر (عج) توسط مأموران یگان عملیات متوقف و بر اساس قانون با ایشان برخورد و موتور به داخل کفی منتقل می‌شود.

در همین حین راننده موتورسیکلت با ایجاد بلوا اقدام به شکستن شیشه خودروی حمل، را کرده و با مأموران درگیر و شروع به فحاشی و ضرب و شتم می‌کند و در نهایت با استفاده از جو ایجاد شده، موتورسیکلت توقیفی را از روی کفی خارج کرده و متواری شد که در همین راستا شکایتی از سوی دفتر حقوقی پلیس راهور فاتب علیه راکب در دادسرای ناحیه ۳۲ مطرح و خوشبختانه با رؤیت فیلم کامل درگیری توسط سرپرست دادسرای ناحیه ۳۲؛ پرونده به یکی از شعبات دادسرا ارجاع و راننده تحت پیگیرد قضائی قرار گرفت.

پلیس راهور جرایم اعلامی راننده مورسیکلت به دادسرا را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- از باب تمرد راننده نسبت به مأموران بر اساس ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی که حبس از ۳ ماه تا یکسال برای آن در نظر گرفته شده است اعلام جرم شده است.

۲- درخصوص توهین به مأموران در حین انجام وظیفه نیز مستند ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی طرح شکایت شده که در قانون برای این جرم حبس از ۳ ماه تا شش ماه یا ۷۴ ضربه شلاق و یا جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

۳- همچنین در خصوص اخلال در نظم که توسط راکب در موقعیت مذکور به وجود آمده و موجب اخلال در وضعیت عادی شده است بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی که برای آن حبس یا شلاق در نظر گرفته شده است.

۴- همچنین در خصوص ایراد ضرب و جرح مأموران نیز شکایت مطرح شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.