ترفند آمازون برای جلوگیری از سرقت پهپادها

شرکت آمازون در نظر دارد برای پیشگیری از سرقت پهپادها و ایمنی پرواز، برنامه جدیدی ارائه دهد.شرکت آمازون در نظر دارد برای پیشگیری از سرقت پهپادها و ایمنی پرواز، برنامه جدیدی ارائه دهد.

شرکت آمازون برای ایمن ساختن خدمات ارسال با پهپاد، برنامه جدیدی را ارائه می‌دهد. آمازون در نظر دارد با این برنامه، مشکلات گوناگونی را که برای ارائه درست خدمات پهپاد وجود دارند، برطرف کند.

پهپادها، با وجود خدمات‌رسانی، می‌توانند زمینه سوءاستفاده افراد سودجو را فراهم کنند زیرا می‌توان به راحتی از آنها برای سرقت کالا استفاده کرد.

پهپاد

با وجود اینکه آمازون، مستقیما به کسانی که برای سرقت پهپادها تلاش می‌کنند، اشاره‌ای نکرده اما در مورد دخالت در سیستم‌های ارتباطی که امکان کنترل پهپاد و جابه‌جایی کالا را برای اپراتور فراهم می‌کند، صحبت کرده است.

مقامات آمازون اشاره کردند: با افزایش استفاده از پهپادها، احتمال مخالفت با آنها بیشتر می‌شود. این مخالفت‌ها، خود را در غالب حملات گوناگون نشان می‌دهند که ممکن است با هر هدفی از جمله سرقت پهپاد و بار مفید آن، از بین بردن پهپاد و اختلال در عملکرد آن صورت بگیرد.

ممکن است افراد و سیستم‌های تبهکار بتوانند با هک کردن سیگنال‌های ارتباطی میان پهپاد و برج مراقبت، کنترل پهپاد را به دست بگیرند. چنین حملاتی، ایمنی عملکرد پهپاد را از بین می‌برند و به ضرر مالی منجر می‌شوند.

ایده جدید آمازون این است که در هر چند ثانیه، سیگنالی مشابه ضربان قلب از برج مراقبت به پهپاد ارسال شود. اگر سیگنال، مداخله شخص سومی را در پرواز تشخیص دهد، پهپاد به طور خودکار، روش ماموریت را تغییر می‌دهد و روش ایمن‌تری را در پیش می‌گیرد. پس از آن، پهپاد تلاش می‌کند با غلبه بر شخص سوم، دوباره با برج مراقبت ارتباط برقرار کند و در مکان امنی فرود آید.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.