امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

پاناسونیک نیز به تحریم هواوی پیوست

به نظر می رسد که هر روز می توان خبر یک شرکت را خواند که به تحریم هواوی پیوسته است.

به گزارش جمهوریت ;

به نظر می رسد که هر روز می توان خبر یک شرکت را خواند که به تحریم هواوی پیوسته است. بعد از اینکه شرکت ARM به دلیل اینکه برخی فناوری‌های آن در خاک امریکا توسعه داده شده‌اند، از ارائه آنها به هواوی امتناع کرد حالا نوبت به یک شرکت غیر امریکایی دیگر یعنی پاناسونیک ژاپن است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

این شرکت مشهور که مرکز آن در شهر اوزاکا ژاپن قرار دارد امروز به صورت رسمی اعلام کرد که به دلیل محدودیت اعمال شده بر علیه شرکت هواوی توسط دولت امریکا، به تمامی مراکز پاناسونیک ابلاغ شده که در ۶۸ مورد از محصولات و خدمات خود که توسعه اصلی آنها در ایالات متحده صورت گرفته، هیچ خدماتی به شرکت هواوی عرضه نکنند.

پاناسونیک از معدود شرکت‌های خارجی است که شرکت‌های بزرگی در جهت تولید محصولات خود در داخل خاک امریکا دارد و در حال حاضر بیش از ۲۵ درصد از محصولات این شرکت یا در داخل امریکا تولید شده و یا توسط ایده‌هایی هستند که در این کشور به ثبت رسیده‌اند.

همانند موارد قبلی، هواوی در خصوص تحریم پاناسونیک نیز هنوز بیانیه‌‌ای منتشر و یا واکنشی نشان نداده است. پاناسونیک در حال حاضر قطعات الکترونیکی متنوعی تولید می‌کند که هواوی از آنها در صنایع مختلف خود مانند گوشی‌های هوشمند، صنایع مرتبط با خودروی و اتوماسیون استفاده می‌کند که البته تحریم جدید باید بیشتر در خصوص محصولاتی باشد که در زمینه گوشی‌های هوشمند توسط هواوی مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

البته شرکت پاناسونیک به این مورد نیز اشاره کرده است که تجارت این شرکت با هواوی بخش بسیار گسترده‌ای از خروجی محصولاتش را تشکیل نمی‌داده و قطع همکاری با هواوی نمی‌تواند تأثیر زیادی روی درآمد این شرکت داشته باشد.

بنابر گزارش گاردین، اپراتورهای ژاپنی نیز قصد دارند محصولات هواوی را از لیست خدمات تحت قرارداد خود خارج کنند و در آن سوی کره زمین اپراتور EE انگلستان نیز هواوی را از برنامه توسعه صنعت ۵G خود خارج کرده و به دنبال راهکارهای جایگزین است.

به هر حال همانطور که می‌دانید داستان تحریم هواوی توسط شرکت‌های امریکایی و هم‌پیمانان آن با سرعت در حال پیشرفت است و به نظر هواوی باید از خیر هر فناوری که حتی کوچکترین بویی از حمایت آن از سرزمین یانکی‌ها شنیده می‌شود دوری کند. نظر شما چیست؟ فکر می کنید که هواوی این چالش را چطور مدیریت خواهد کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.