نوکیا از تحریم هواوی ابراز خرسندی می کند!

دیروز بود که در ترنجی درباره تیکه ال جی به هواوی برای تحریم های امریکا خواندیم.

به گزارش جمهوریت ;

دیروز بود که در ترنجی درباره تیکه ال جی به هواوی برای تحریم های امریکا خواندیم. به نظر می رسد تحریم هواوی توسط امریکا برای خیلی ها خوشحال کننده است. به نظر می رسد که نوکیا از تحریم هواوی ابراز خرسندی می کند و معتقد است که از این موضوع نفع خواهد برد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نوکیا

نوکیا

به گزارش رویترز، راجیف سوری، مدیر عامل نوکیا، روز سه‌شنبه گفت که با توجه به ظهور قریب‌الوقوع شبکه‌های ۵G این شرکت می‌تواند از تحریم آمریکا علیه رقیبش، هوآوی، استفاده کند. او در رابطه با موضوع تحریم‌های پیش روی هوآوی به سرمایه‌گذاران گفت: «شاید فرصتی بلند مدت وجود داشته باشد، اما در حال حاضر فراتر از این چیزی نمی‌توان گفت.»

تحلیل‌گران انتظار دارند که نوکیا و همتای سوئدی آن‌ها، اریکسون، بتوانند از تنش‌های میان دولت آمریکا و هوآوی استفاده کنند، چرا که هوآوی هم‌اکنون بزرگ‌ترین تامین‌کننده تجهیزات شبکه است و عدم حضور این شرکت در این بازار فرصت خوبی برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

نوکیا ماه گذشته در کمال تعجب تحلیل‌گران اعلام کرد که دچار زیان شده چون نتوانسته تجهیزات لازم برای شبکه‌های ۵G را به موقع آماده کند. سوری قبول دارد که آن‌ها در آماده‌سازی فناوری ۵G و تجهیزات مربوط به آن کمی کند عمل کرده‌اند.

نوکیا اعلام کرده که از زمان انتشار گزارش درآمدهای سه‌ماهه نخست این شرکت در ماه آوریل، تاکنون موفق به عقد یک قرارداد ۵G شده است. سوری می‌گوید: «قراردادها در حال بسته شدن هستند و داریم برخی از اولین شبکه‌های ۵G دنیا را برپا می‌کنیم.»

سوری به سرمایه‌گذاران نوکیا اعلام کرد که همچنان مطمئن است این شرکت تا پایان سال می‌تواند به هدف تجاری مدنظر خود مبنی بر سودآوری ۹ تا ۱۲ درصدی برسد. سهام نوکیا در آخرین معاملات خود ۱.۹ درصد افزایش قیمت داشته است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که شرکت های رقیب هواوی باید از این اتفاق خرسند باشند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.