حرکت دسته عزای علوی به سمت حرم مطهر رضوی

به دعوت آیت‌اللّه‌العظمی صافی گلپایگانی برای هفتمین سال متمادی در مشهد مقدس مراسم حرکت دسته عزای علوی به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش جمهوریت ;

به دعوت آیت‌اللّه‌العظمی صافی گلپایگانی برای هفتمین سال متمادی در مشهد مقدس مراسم حرکت دسته عزای علوی به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، تعظیم شعائر الهی در قالب برپایی آیین‌هایی مذهبی، یکی از رازهای ماندگاری و استمرار تعالیم آسمانی است. دوست‌داران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با شرکت در مجالس، محافل و فعالیت‌های مرتبط با آن بزرگواران، ارتباط قلبی خویش را مستحکم‌تر کرده و جلب توفیقات الهی را انتظار می‌برند. در پرتوی همین تعظیم شعائر است که وحدت جامعه ایمانی صورت گرفته، اقتدار نیروی تشیع بارور شده و به نمایش درمی‌آید. جلوه‌های آن را در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و همبستگی قلوب در مناسبت‌های مختلف آئینی شاهد هستیم.

از این رو از ۶ سال پیش به دعوت آیت‌اللّه‌العظمی صافی گلپایگانی (دام‌ظله‌العالی) در روز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابی‌طالب (ع) عزاداران علوی و هیئات مذهبی به دسته‌روی و بزرگداشت شهادت آن امام همام می‌پردازند.

همچون سال‌های گذشته، امسال نیز هم‌زمان با یک‌هزار و چهارصدمین سالگرد شهادت مولی‌الموحّدین امیرالمؤمنین (ع)، مراسم دسته‌روی عزاداران و عاشقان علوی به سمت حرم مطهر رضوی در مشهد مقدّس برگزار خواهد شد.

سوگواران اوّل مظلوم عالم در ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸(۲۱ رمضان ۱۴۴۰) در خیابان خسروی، روبروی مدرسه آیت‌اللّه خویی اجتماع کرده و پس از ذکر فضائل و مصائب آن امام بزرگوار برای عرض تسلیت به محضر ملک پاسبان رضوی به سوی حرم مطهر حرکت خواهند کرد.

آیت‌اللّه‌العظمی صافی گلپایگانی مدظله‌العالی به مناسبت یک‌هزار و چهارصدمین سال شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابی‌طالب (ع) پیامی را به شرح زیر منتشرکرده است:

بسم‌اللّه الرحمن الرحیم

ماه مبارک رمضان سال یک‌هزار و چهارصد و چهل قمری، یادآور حادثه‌های بسیار ناگوار و تلخ در تاریخ عالم انسانیت و حیات بشری می‌باشد. درست چهارده قرن از شهادت مظلومانه اولین موحد واقعی مکتب اسلام، معلّم نمونه مدرسه الهیات قرآن و وصیّ و جانشین بر حق حضرت رسول اکرم (ص)، عدالت مجسّم، یار مظلوم و خصم ستمگران، انیس و مونس و پدر یتیمان، صاحب ولایت مطلقه الهیه، و باب مدینه علم نبوی و صاحب کرامات و فضائل مرتضوی، حضرت امیرالمؤمنین علی‌ابن ابی‌طالب (ع) می‌گذرد.

جامعه اسلامی بلکه جهان بشریت و جهان علم و ادب، چهارده قرن است که در سوگ فقدان و مصیبت غم‌بار آن امام عزیز، عزادار و سوگوار است. در این چهارده قرن، چه گذشت بر دوستان و شیعیان آن حضرت؟! چه ظلم و ستم و بی‌عدالتی‌ها که بر آنها روا داشتند! هزاران انسان مظلوم و بی‌دفاع را به جرم شیعه علی (ع) بودن شهید نمودند و بسیاری را شکنجه‌های سخت دادند و شمار زیادی از آن‌ها را تبعید کردند و بسیاری از پدران و مادران را به واسطه شهادت فرزندانشان در راه ولایت داغدار کردند؛ فَقُتِلَ مَن قُتِلَ وَ سُبِی مَن سُبِی وَ أقصِی مَن أقصِی

ماه مبارک رمضان امسال، یادآور آن همه مصائب و مشکلات و بی‌عدالتی‌هاست.

حقیر برای این‌که کوچک‌ترین اداء وظیفه به ساحت مقدّس امامت و ولایت داشته باشم، از عموم آزادی‌خواهان و مسلمانان به‌خصوص شیعیان درخواست دارم که در ایام پر فیض ماه مبارک به‌خصوص ایام و لیالی قدر و شب و روز شهادت حضرت مولی الموحدین امام‌المتقین امیرالمؤمنین علیه صلوات‌المصلین، نسبت به وجود مقدّس آن حضرت، بیش از گذشته اظهار ادب و اخلاص نموده و با ذکر فضائل و مناقب نورانی آن امام مظلوم و با تشکیل مجالس و همایش‌ها، گوشه‌ای از برکات وجودی آن حضرت را برای جهانیان بازگو کنند و همچنین شکوه و عظمت دسته‌های عزاداری علوی را بیشتر نموده و با شرکت در آن، عشق و محبّت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام نشان داده و تسلیت خود را به پیشگاه مقدّس یگانه دوران قطب عالم امکان امام زمان حضرت بقیة‌اللّه‌الاعظم ارواح‌العالمین له‌الفداء و عجل‌اللّه تعالی فرجه‌الشریف عرضه بدارند و از خداوند متعال، فرج و ظهور موفور السرور آن حضرت را برای رفع ستم ستمگران و تشکیل حکومت واحد جهانی مهدوی مسئلت نمایند که إنَّهُم یَرَونَه بَعیداً وَ نَراهُ قَریباً.

لطف‌اللّه صافی

رمضان‌المبارک ۱۴۴۰ هجری قمری.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.