امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۰ ق.ظ

واکنش رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به اظهارات ظریف درباره پولشویی

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی اظهارات وزیر امور خارجه درباره پولشویی در کشور با حضور وی در کمیسیون متبوع خود خبرداد.رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی اظهارات وزیر امور خارجه درباره پولشویی در کشور با حضور وی در کمیسیون متبوع خود خبرداد.

حشمت الله فلاحت پیشه ، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت درباره اظهارات محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه درباره پولشویی در کشور و تشریح علل برخی مخالفت ها با تصویب FATF گفت : مخالفان FATF استدلال هایی از قبیل بی اعتمادی به آمریکا و عدم پایبندی دولت این کشور به برجام در گذشته برای ابراز نگرانی های خود در این خصوص دارند از این حیث گفتن این موضوع که مخالفان با انگیزه هایی از قبیل ادامه پولشویی خواهان عدم تصویب این لایحه در مجلس هستند ، هرگز در مجلس مطرح نشده است.

بیشتر بخوانید:

وی در ادامه این مطلب گفت : بزرگ ترین پولشویی ها در خود غرب و در آمریکا صورت می گیرد و ایالات متحده بالاترین آمار پولشویی را در دنیا دارد با این احتساب آنجا هم همه باید مخالف این دست از لوایح باشند در حالی که پیچیدگی های سیاسی دیگر در خصوص این امور وجود دارد.

فلاحت پیشه در خصوص احتمال حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت در خصوص این اظهارات گفت : حضور وزیر در کمیسیون برنامه منظمی دارد و تعامل دقیقی بین وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی در برگزار جلسات برقرار است.

وی ادامه داد: قطعا در زمان عادی حضور ایشان در کمیسیون در خصوص این اظهارات نیز صحبت خواهد شد.

فلاحت پیشه همچنین خاطر نشان کرد : ایشان در جلسات کمیسیون هرگز صحبتی درباره موضوع پولشویی در داخل کشور نکرده بودند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : در جلسات و بحث های گذشته ای که از جانب مخالفان FATF و CFT مطرح شده هرگز موضوع پولشویی حول محور و استدلال های مخالفت آن ها نبوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.