افزايش توليد و عرضه خودروسازان، قيمت‌ها را كاهش داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.

به گزارش جمهوریت ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

افزايش توليد خودرو در كشور و تسريع در عرضه محصولات خودروسازان، زمينه كاهش قيمت‌ها و فروكش‌كردن التهابات بازار را فراهم كرد.

به گزارش انتخاب؛يك كارشناس مسائل اقتصادي با بيان اين مطلب گفت: با توجه به دستور معاون اول رئيس‌جمهور به وزير صنعت، معدن و تجارت در زمينه تلاش براي افزايش توليد خودرو در كشور و پاسخ‌گويي به تعهدات، خودروسازان در چند هفته اخير به‌خوبي توانستند نياز بازار را پوشش دهند.

مصطفي ميرزايي افزود: اجراي روش‌هاي متنوع فروش نظير آن‌چه در سايپا در قالب اختصاص تسهيلات صورت گرفت، در كنار رونق‌بخشي به توليد خودروسازان زمينه كاهش تقاضا در بازار را فراهم كرد.

وي ادامه داد: در شرايط كنوني لازم است روند فعلي جريان توليد خودرو در كشور با كمك دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال شود تا خودروسازان بتوانند در سال جاري تمام تعهدات معوقه را پاسخ دهند.

به گفته اين كارشناس اقتصاد، علاوه بر عرضه تدريجي ۱۰۰ هزار خودرو داراي كسري قطعه، رشد توليد خودروسازان در سال جاري و تسريع در عرضه محصولات به بازار، موجب كاهش چشمگير قيمت‌ها شده است.

ميرزايي به آمارهاي منتشره از توليد خودرو در كشور اشاره كرد و گفت: توليد بيش از ۴۰ هزار خودرو در سايپا پس از ۱۰ ماه، بيانگر اجراي موفقيت‌آميز عمليات رونق توليد و دور زدن تحريم‌ها بوده است و مشخص شده كه سايپا و ساير خودروسازان كشور مي‌توانند با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در كشور، به فعاليت توليدي خود ادامه دهند.

وي پيش‌بيني كرد با توجه به روند رو به رشد توليد خودرو در ماه‌هاي آتي، خروج دلالان و واسطه‌ها از بازار خودرو در كنار كاهش حجم نقدينگي سرگردان در اين بازار كه به‌عنوان مهم‌ترين اهداف محسوب مي‌شد، تحقق يابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.