رشد قیمت مسکن در تهران ادامه دارد

آخرین وضعیت معاملات مسکن در پایتخت / خواب بازار معاملات زیر سایه رشد قیمت ها

بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در آبان‌۹۷ در مقایسه با مهر ۹۷ حدود ۶.۴ درصد افزایش یافته است.بر اساس جدیدترین آمار وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در آبان‌۹۷ در مقایسه با مهر ۹۷ حدود ۶.۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش جمهوریت ؛ بررسی آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی نشان می دهد؛ در آبان‌ماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی با رشد ۶.۳۹ درصدی به ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان افزایش یافت که در مقایسه با متوسط قیمت ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار تومانی ماه قبل ۶.۳۹ درصد افزایش یافته است.

قیمت مسکن در آبان‌ماه امسال در مقایسه با آبان سال گذشته با ۴ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان بیش از ۹۰.۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش ، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک با حدود ۶.۱ درصد به ۱۹ میلیون و ۸۰۶ هزار تومان رسیده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مهر۹۷ در منطقه یک پایتخت با افزایش ۴.۲ درصدی نسبت به شهریور ۹۷ به ۱۸ میلیون و ۵۳۲ هزار تومان رسیده بود.

بیشتر بخوانید:

کمترین افزایش متوسط قیمت مسکن پایتخت در آبان ماه امسال با ۴ میلیون و ۶۱ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۹ بود. تا پیش از این همواره کمترین متوسط قیمت مسکن متعلق به ۱۸ بوده است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه در آبان ۹۷ به ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان رسید که نسبت به مهر ۹۷ بیش از ۱۲.۲ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین در آبان ۹۷ در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰۱۷ فقره مبایعه‌نامه ثبت شده که نسبت به ماه پیش از آن (مهر ۹۷) بیش از ۲۶.۶ درصد کاهش از نظر تعداد معاملات را نشان می دهد زیرا در مهرماه ۹۷ تعداد مبایعه‌نامه‌ها ۹۵۶۱ فقره بوده است.

منبع خبرآنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.