روایت شاگرد منتظری از کمک‌های او به خانواده‌ زندانیان مجاهد و بهایی

حجت الاسلام مجتبی لطفی شاگرد آیت‌الله منتظری گفت: آیت‌الله منتظری به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد(منافقین) و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد.حجت الاسلام مجتبی لطفی شاگرد آیت‌الله منتظری گفت: آیت‌الله منتظری به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد(منافقین) و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد.

به گزارش جمهوریت ؛ هفته گذشته نشست «بیت‌ آیت‌الله منتظری و دهه۶۰» با حضور عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، مصطفی ایزدی فعال سیاسی، مجتبی لطفی از اعضای دفتر منتظری و مجتبی باقری از موسسان واحد نهضت‌های آزادیبخش برگزار شد.

در بخشی از این نشست، مجتبی لطفی به مسئله‌ای اشاره می‌کند که پیش از این توسط اطرافیان آیت‌الله منتظری گفته نمی‌شد و آن هم کمک کردن وی به مجاهدین خلق(منافقین) و حتی بهایی‌ها است.

حجت الاسلام مجتبی لطفی عضو دفتر آیت‌الله منتظری در بخشی از نشست بیت آیت‌الله منتظری و دهه ۶۰، می‌گوید: آیت‌الله منتظری قبل انقلاب با مجاهدین خلق زوایه داشت. در زندان که بود آقای نفری پیش وی می‌آید و می‌گوید “از محمد ما چه خبر؟” وی جواب می‌دهد لبنان است. می‌پرسد جذب مجاهدین خلق که نشده است؟ آقای نفری جواب می‌دهد خیر.

وی ادامه داد: وقتی هم که فرزندش احمد منتظری به دیدار ایشان می‌آید، به وی می‌گوید جذب مجاهدین خلق نشو، من جزوه شناخت آنها را خواندم و افکار مارکسیسمی دارد.

لطفی در ادامه می‌گوید: آیت‌الله منتظری فقط یک کار انسانی می‌کرد و آن هم این بود که به خانواده زندانی‌ها اعم از بهایی، مسلمان، مجاهد و توده‌ای قبل و بعد انقلاب کمک می‌کرد. دختر ایشان اشرف منتظری رابط آیت‌الله منتظری برای کمک به خانواده‌های زندانیان بود. رئیس زندان قزل‌حصار به وی می‌گوید چرا به اینها کمک می‌کنی؟ می‌گوید “مگر شما به زندانی‌ها غذا نمی‌دهید؟ خب زن و بچه اینها هم انسان هستند.”

در تماس خبرنگار تسنیم با مجتبی لطفی، وی ضمن تایید کمک کردن آیت‌الله منتظری به خانواده‌های زندانیان منافقین، بهایی‌ها و…، اظهار داشت: این کمک‌ها هم برای قبل انقلاب و هم برای بعد انقلاب بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.