امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۳ ق.ظ

خسارت بارش رگباری به باغات پسته شهرستان مرند

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند در بازدید از باغات خسارت دیده گفت: نزدیک به ۳۰ درصد باغات پسته یامچی براثر بارش‌های چند روز اخیر که در برخی از منطقه بصورت رگباری وتگرگ بود خسارت وارد شده است که نزدیک به ۱ میلیارد تومان بر آورد خسارت توسط کارشناسان باغبانی جهاد کشاورزی صورت گرفته به کشاورزان پسته کار یامچی وارد شده است.

به گزارش جمهوریت ;

یامچی خسارت به باغات پستهبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،رحمانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند در بازدید از باغات خسارت دیده گفت: نزدیک به ۳۰ درصد باغات پسته یامچی براثر بارش‌های چند روز اخیر که در برخی از منطقه بصورت رگباری وتگرگ بود خسارت وارد شده است که نزدیک به ۱ میلیارد تومان بر آورد خسارت توسط کارشناسان باغبانی جهاد کشاورزی صورت گرفته به کشاورزان پسته کار یامچی وارد شده است.

رحمانی به بیمه محصولات باغی اشاره کردوگفت :کشاورزان به بیمه کردن باغات خود اقدام کنند چرا که در منطقه هر لحضه امکان داره شاهد حوادث متعدد باشیم.

وی گفت:۳۳۵ هکتار باغات پسته در منطقه وجود دارد که از هر هکتار آن نزدیک به ۱ تن پسته خشک همه ساله برداشت می‌شود.

ملکی بخشدار یامچی خواستار راه اندازی سیستم ضد تگرگ در باغات پسته یامچی شد وگفت :با توجه به اینکه منطقه یامچی قطب تولید پسته در شمالغرب کشور می‌باشد برای جلوگیری از خسارت چنین حوادثی این سامانه توسط مدیریت جهاد کشاورزی در این باغات نسب شود.

انتهای پیام/ش

بارش باران در شهرستان مرند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.